TRANSFERY: Pomocnik Śląska ponownie wypożyczony za granicę

17.08.2023 (16:45) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/8/hyjek_64de31430bdf6.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Wietrzenie kadry w Śląsku nie omija zespołu rezerw. Z drużyny trzecioligowego WKS-u odszedł pomocnik, który jeszcze rok temu grał na boiskach ekstraklasy.  

Przed startem sezonu z zespołu Śląska II Wrocław odeszło trzynastu piłkarzy, którzy zostali wypożyczeni do innych klubów (jak Oskar Mielcarz, czy Michał Szmigiel), zostali wolnymi zawodnikami (m.in. Przemysław Bargiel) lub zostali sprzedani (Maksymilian Boruc). Teraz do tego grona dołączył kolejny gracz, który ma za sobą kilkanaście występów w pierwszej drużynie. 

W czwartkowe popołudnie ogłoszono wypożyczenie Javiera Hyjka do końca sezonu do hiszpańskiego C.D. Estepona, grającego na czwartym szczeblu ligowym. 22-latek poprzednią rundę wiosenną spędził również na wypożyczeniu w innym klubie z tego samego kraju, Recreativo Huelva. Hyjek wystąpił w dwudziestu meczach i ani razu nie wpisał się na listę strzelców. 

Środkowy pomocnik trafił na Oporowską latem 2020 roku z Piasta Gliwice, ale nie zawojował ligi w zielono-biało-czerwonych barwach. W pierwszym zespole WKS-u zagrał tylko w trzynastu meczach (446 minut), a większość kibiców zapamięta Hyjka z samobójczego trafienia przeciwko Stali Mielec. Co ciekawe, urodzony w Madrycie zawodnik spędził na boisku więcej czasu w rezerwach Śląska, gdzie zaliczył osiemnaście występów (1373 minuty). 

Przed startem sezonu 2023/24 Javier Hyjek nie został nawet zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy, co praktycznie równoważyło się z końcem jego przygody we Wrocławiu. Wypożyczenie do końca sezonu jest tego najlepszym przykładem, a umowa 22-latka z dolnośląskim klubem kończy się w czerwcu 2024 roku

ZOBACZ też: HÄFELE PRO Liga wraca do gry! Zapowiedź sezonu Jesień 2023