PRO Liga: 1. Liga – trzy drużyny wciąż niepokonane!

19.04.2023 (20:33) | Oskar Skiba / PRO Liga Wrocław
uploads/images/2023/4/111_64403486b5cd1.jpg

fot.: PRO Liga Wrocław

Zaplecze Ekstraklasy w PRO Lidze wygląda w tym roku niezwykle imponująco. Zespoły, które dołączyły do ligi na wiosnę robią spore zamieszanie w stawce, ale równie dobrze spisują się stali bywalcy. Po trzech kolejkach czołówka jest niezwykle mocno obsadzona, ale największe wrażenie wywołują drużyny znajdujące się na podium, które nie straciły jeszcze punktów. 

3. Mateco Wrocław

Zawitali oni w Pierwszej Lidze ostatniej jesieni i już wtedy imponowali formą. Od samego początku rundy spisywali się świetnie, ale ostatecznie zakończyli ją na trzecim miejscu, a do awansu zabrakło im czterech oczek. Tym razem wydaje się, że po raz kolejny są jednym z głównych kandydatów do pojawienia się w Ekstraklasie, co potwierdza ich forma w pierwszych meczach.

Mateco rozpoczęło bardzo mocno, gdyż na inauguracje mierzyli się z beniaminkiem – SloumoJager FC. Mistrzowie Drugiej Ligi zdecydowanie przerastali konkurencje na jesień i wydawało się, że od samego początku zaczną dominować w wyższej fazie rozgrywkowej. Spotkali się jednak ze ścianą, gdyż już w pierwszej kolejne Mateco pokonało ich 4:2.

Kolejnym rywalem trzeciej drużyny jesieni był OIRP Wrocław - ustabilizowana ekipa, która na dobre zadomowiła się w PRO. Mimo kolejnego stacia z mocnym rywalem Mateco ponownie stanęło na wysokości zadania i wygrało drugie spotkanie z rzędu - tym razem 3:2.

W trzecim meczu ponownie mierzyli się oni z beniaminkiem – wicemistrzem Drugiej Ligi, czyli KS Sporting. Zespół, który jesienią zdobył najwięcej bramek ze wszystkich drużyn przy ul. Lotniczej, nie miał szans z doświadczeniem, które dominuje w ekipie Mateco. Fenomenalny występ Adama Kubasiewicza i Konrada Hajdamowicza zapewniło im zwycięstwo 9:2 i komplet punktów po trzech kolejkach!

2. TB 85

W PRO znajdują się już od ponad roku, a po rozgrywkach w 2022 roku spróbowali oni także swoich sił w futsalu. Teraz przyszedł jednak czas na powrót na orlik, a TB 85 od początku spisuje się niespodziewanie dobrze. W końcu jesienią zajęli dopiero 7. miejsce i nawet nie myśleli o awansie do Ekstraklasy. Tym razem zaliczają fenomenalny start, a jeśli będą w stanie utrzymać świetną formę, to z pewnością nie zagoszczą ponownie w środku tabeli.

W pierwszym spotkaniu przyszło im się mierzyć ze spadkowiczami Ekstraklasy – Kokosy chronpesel.pl. Zadanie wydawało się bardzo trudne i takie też było, o czym świadczyć może wynik 4:4 na dwie minuty przed końcem. Wtedy Maksym Malakhov przechylił szalę zwycięstwa na korzyść TB 85 i ostatecznie został wybranym zawodnikiem meczu.

W drugiej kolejce obyło się już bez takich dramaturgii. Rywalem był Kruk, do przerwy TB prowadziło 4:0, a na koniec 8:0. Aż pięć bramek zdobył Adam Janiszewski, który został MVP spotkania oraz został nominowany do Szóstki Tygodnia.

Ich trzecim rywalem był OIRP Wrocław, którzy tydzień wcześniej ulegli Mateco. Mieli oni szansę się odegrać za ostatnią porażkę, ale TB 85 wcale nie było łatwiejszym przeciwnikiem. Przez większość czasu to właśnie oni prowadzili w spotkaniu i ostatecznie wygrali 3:1, zdobywając tym samym swoje trzecie zwycięstwo z rzędu. Aktualnie znajdują się oni na 2. miejscu w tabeli, wyprzedzając Mateco różnicą jednej straconej bramki.

1. Familia Greco

Po raz pierwszy zobaczyliśmy ich w PRO zimą, gdy wygrali Ekstraklasę pod balonem w swoich debiutanckich rozgrywkach. Ponadto triumfowali oni w Pucharze Ligi, a dołączając do Pierwszej Ligi na orliku wydawali się być nie do zatrzymania. Po początku rundy śmiało można stwierdzić, że spełniają oni oczekiwania, a o ich jakości dodatkowo może świadczyć fakt, że aż dwóch zawodników Familii Greco otrzymało powołania do Reprezentacji Polski w Socca!

W swoim pierwszym meczu na orliku podjęli oni Lions Team, którzy co prawda nie grali w PRO jesienią, ale trzy sezony przed tym byli oni zespołem ekstraklasowym. Zapowiadało się znakomite starcie i takie też było, ale głównie dla jednej ze stron. Familia wygrała aż 6:1 i już po pierwszej kolejce objęli oni prowadzenie w Pierwszej Lidze.

Drugi mecz i równie zasłużony rywal. Tym razem mierzyli się oni z drużyną ProCleaner, która od dłuższego czasu znajduje się w drugiej klasie rozgrywkowej PRO. Ponownie byliśmy świadkami siedmiu bramek, ale tym razem Familia pięciokrotnie pokonała bramkarza rywali. Niemniej był to kolejny bardzo solidny występ w ich wykonaniu, a co najważniejsze - kolejne trzy punkty.

Prawdziwy popis liderzy Pierwszej Ligi dali jednak w trzeciej serii gier, w której mierzyli się ze spadkowiczami z Ekstraklasy. Kokosy przegrały swoje dwa pierwsze spotkania, a mecz z najlepszą drużyną zimy w PRO raczej nie był kandydatem do przełamania złej passy. Familia od początku do końca zagrała wybornie, wygrywając ostatecznie aż 15:2. Teraz nie tylko mają komplet punktów, ale także 10 bramek przewagi nad drugim TB 85.

Od początku Wiosny 2023 Pierwsza Liga wydaję się nie odstawać poziomem od Ekstraklasy. Świadczą o tym chociażby powołania do Reprezentacji Polski w Socca – wszyscy czterej zawodnicy aktualnie znajdują się w drugiej klasie rozgrywkowej PRO. Na zapleczu znajdują się ekipy, które śmiało poradziłyby sobie wyżej i nie wątpimy, że udowodnią to, gdy tylko zapewnią sobie awans w tej rundzie.

ZOBACZ też: Sektor gości ponownie otwarty. Wojewoda zmienił zdanie