Sparing z Wartą otwarty dla kibiców

11.01.2022 (15:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/12/lewkot_61ba01dbcc058.png

fot.: Paweł Kot

Tuż przed wyjazdem na zgrupowanie do Turcji, piłkarze Śląska rozegrają pierwszy tej zimy sparing. W piątek ich rywalem będzie Warta Poznań, a klub właśnie ogłosił szczegóły organizacji premierowego starcia zielono-biało-czerwonych w 2022 roku. 

Pierwszy po zimowej przerwie sparing piłkarzy Jacka Magiery odbędzie się w piątek 14 stycznia o godzinie 12:00 na stadionie przy ulicy Oporowskiej we Wrocławiu. Co istotne, na trybunach będą mogli pojawić się kibice zielono-biało-czerwonych. Zawodnicy Śląska spróbują zaś zrewanżować się Warcie za wyjątkowo niewdzięczny dwumecz, który stał się już ich udziałem w trwającym sezonie ekstraklasy. Zieloni w 1. kolejce jeszcze za kadencji Piotra Tworka zremisowali na Pilczycach 2:2, a w rundzie rewanżowej w Grodzisku Wielkopolskim wygrali 2:1 już pod wodzą Dawida Szulczka.

Miejsce rozegrania premierowego meczu kontrolnego tej wiosny może się zmienić. W razie niekorzystnych warunków atmosferycznych Śląsk zagra z Wartą na sztucznym boisku na Kłokoczycach, czyli tam gdzie z podobnego powodu na początku stycznia ubiegłego roku. Na razie aura jest nieco łaskawsza, choć na pewno nie tak dobra, jak ta czekająca już na wrocławian w Turcji. Podopieczni trenera Magiery wyjadą na dwunastodniowy obóz przygotowawczy dzień po spotkaniu z Wartą, a nad Bosforem zagrają cztery kolejne sparingi. Być może w międzyczasie zielono-biało-czerwonych wzmocnią nowi zawodnicy, rozwiąże się sytuacja Fabiana Piaseckiego lub do pełni zdrowia wróci Erik Exposito. Kadrę na obóz poznamy prawdopodobnie tuż przed wylotem.

Pierwszy ligowy mecz Śląska w 2022 roku rozpocznie się w sobotę 5 lutego o godzinie 20:00 w Gdańsku.

ZOBACZ też: REZERWY: Sześć sparingów przed rundą wiosenną