Nowy trener w sztabie Jacka Magiery. Oszust dołącza do Śląska

20.12.2023 (17:00) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/12/ekipa_65830bd23a26a.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Przed startem przygotowań Śląska do rundy wiosennej, sztab trenerski Jacka Magiery powiększa się o nowego trenera przygotowania motorycznego. Został nim Mateusz Oszust, który pracę we Wrocławiu będzie łączyć z obowiązkami w reprezentacji Polski. 



 

Oficjalnie Mateusz Oszust dołączy do Śląska 1 stycznia 2024 roku, a w sztabie trenera Jacka Magiery będzie zajmować się przygotowaniem motorycznym (wraz z Krzysztofem Kapelanem). Według naszych informacji, Oszust tym samym zastąpi w sztabie Michała Nowaka, który rozstał się z klubem po krótkiej, trzymiesięcznej współpracy, a we Wrocławiu odpowiadał za przygotowanie fizyczne zawodników. 

31-latek to były bramkarz, który w 2014 roku ukończył Uniwersytet Medyczny w Lublinie, a dwa lata później Warszawski Uniwersytet Medyczny - na kierunku fizjoterapii. Dodatkowo ma za sobą ukończonych kilka kursów specjalistycznych. W swoim CV może pochwalić się pracą jako trener przygotowania motorycznego w takich klubach jak: Wisła Płock, Radomiak Radom, Legia Warszawa, czy Motor Lublin. 

- Jestem zadowolony, że mogę pracować w Śląsku Wrocław. Mam nadzieję, że moje doświadczenie pomoże drużynie wskoczyć na kolejny poziom. Nie mogę się doczekać rozpoczęcia pracy i nowego etapu w moim życiu

- mówi nowy trener dla oficjalnej strony internetowej Śląska. 

Oszust był też członkiem sztabu młodzieżowej kadry U-21. Ostatnie pół roku przebywał w warszawskiej Polonii, gdzie od listopada łączył obowiązki z pracą w sztabie pierwszej reprezentacji Polski (tak samo będzie teraz, po podpisaniu umowy z WKS-em).

ZOBACZ też: TRANSFERY: Śląsk w poszukiwaniu młodzieżowca

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.