Zmiana w zarządzie klubu. Śląsk Wrocław ma nowego prezesa

11.09.2023 (13:25) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/9/prezesy_64febdcfe9af5.jpg

fot.: Paweł Kot

11 września odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Śląska Wrocław, podczas którego wybrano nowego prezesa zarządu spółki. Macieja Potockiego zastąpiła osoba, która wróciła do struktur klubu trzy miesiące temu.  

Na początku czerwca z funkcji prezesa Śląska Wrocław został odwołany Piotr Waśniewski, a jego obowiązki tymczasowo przejął Maciej Potocki, który przed objęciem stanowiska był przewodniczącym rady nadzorczej klubu. Przepisy dotyczące długości kadencji pełniącego obowiązki prezesa stanowią, że nie może ona trwać dłużej niż trzy miesiące (termin mija 12 września), więc konieczny był wybór nowej osoby, która przejmie stery we wrocławskim klubie. 

W poniedziałek 11 września, podczas posiedzenia Rady Nadzorczej podjęto decyzję o powołaniu Patryka Załęcznego na stanowisko prezesa zarządu spółki WKS Śląsk Wrocław SA. Nowy prezes ukończył studia magisterskie na kierunku komunikacja społeczna i dziennikarstwo na Uniwersytecie Wrocławskim. W latach 2014-2016 pracował w piłkarskim Śląsku (wcześniej również w koszykarskim), najpierw w biurze prasowym, następnie w dziale marketingu i sprzedaży. Po odejściu z WKS-u łączył obowiązki pracownika lokalnej rozgłośni radiowej, rzecznika Centrum Usług Informatycznych we Wrocławiu, a także współpracował z Uniwersytetem Wrocławskim, gdzie prowadził zajęcia z zakresu PR-u w sporcie. Przez kolejne lata współpracował z Departamentem Prezydenta Urzędu Miejskiego Wrocławia i pracował m.in. w Biurze Prasowym Urzędu, Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej czy Aquaparku. Załęczny ostatni rok spędził jako dyrektor ds. komunikacji i PR we wrocławskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego. 

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu, nowy prezes WKS-u wrócił do klubu i stanął na czele połączonych działów marketingu i sprzedaży oraz komunikacji. W ostatnich miesiącach kibice mogli zauważyć zmiany w działaniach Śląska, skierowane w stronę kibiców. Między innymi dzięki temu, na wrocławskim stadionie poprawiła się frekwencja, która jest trzecią najwyższą w ekstraklasie

- Patryk Załęczny przez ostatnie tygodnie w Śląsku Wrocław stał na czele połączonych działów marketingu i sprzedaży oraz komunikacji. W tym czasie nastąpiła zauważalna poprawa jakości bezpośredniej komunikacji klubu z kibicami, wzmocniona szeregiem dobrze odbieranych akcji promujących wydarzenia sportowe z udziałem drużyn Śląska. Stąd jestem przekonany, że sprawdzi się także na nowym stanowisku. Do pana Załęcznego będą również należały decyzje dotyczące doboru współpracowników w klubie. Śląsk to wielka marka i ważna część tożsamości naszego miasta

- mów prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. 

- W Śląsku Wrocław chcemy tworzyć mosty a nie stawiać bariery. To jest klub o bogatej tradycji. Chcemy, by był to zespół plasujący się na wysokich lokatach sportowych i jednocześnie organizacja otwarta na i dla kibiców, i na dialog z nimi. Ważna dla lokalnej społeczności Wrocławia i regionu. W taki sposób działamy w ostatnich tygodniach i tak będzie nadal. Chcemy, byście byli dumni z kierunku, w którym zmierzamy i sposobu, w jaki budujemy markę naszego klubu

-  powiedział nowy Prezes Śląska Wrocław, Patryk Załęczny.

Życzymy powodzenia na nowym stanowisku. 

ZOBACZ też: FOTO: Ukraina-Anglia

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.