Napastnik z Premier League w Śląsku?

10.07.2023 (15:22) | Mateusz Włosek
uploads/images/2023/7/zohore_64ac05ff04a5f.jpg

fot.: Kenneth Zohore/ Facebook

Po odejściu z wrocławskiego klubu Johna Yeboaha i coraz silniejszych głosach o podobnym scenariuszu dla Erika Exposito, dyrektor sportowy David Balda szuka wzmocnień dla Śląska Wrocław. Na celowniku znalazł się duński napastnik z iworyjskimi korzeniami, który ma za sobą grę w angielskiej Premier League. 

Wszystkie znaki na niebie wskazują na to, że po przejściu testów medycznych do tureckiego drugoligowca uda się Exposito, a trener Jacek Magiera zmuszony będzie szukać zastępstwa na pozycji napastnika. Remedium na braki w ofensywie ma być 29-letni Kenneth Zohore, o którego zainteresowaniu przez klub z Oporowskiej poinformował Marcin Torz z Super Expressu. Jeszcze w 2019 roku przechodził on do angielskiego West Bromwich Albion za prawie 9 milionów euro.

Zohore byłby podobnie jak Nahuel Leiva kolejnym graczem do odbudowania w stolicy Dolnego Śląska, bowiem w poprzednim sezonie rozegrał zaledwie sześć meczów, w tym pięć w duńskim Odense, z którym od początku lipca przestał łączyć go kontrakt. Zohore to doświadczony na Wyspach Brytyjskich piłkarz. W barwach Cardiff rozegrał ponad 100 meczów, a warto dodać, że z tą drużyną awansował w 2018 roku do Premier League. Na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii w 19 meczach zdobył jedną bramkę (na wagę zwycięstwa 2:1 z Southampton w samej końcówce meczu).

Oprócz tego, Duńczyk przywdziewał także barwy Fiorentiny, Brondby, FC Kopenhaga czy Millwall. Jak informuje duński serwis BT.dk, napastnik po przejściu testów medycznych ma podpisać roczną umowę z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Zohore w szatni Śląska spotkałby swojego rodaka – Patricka Olsena.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Hiszpański napastnik odejdzie ze Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.