Zmiany w sztabie Śląska

04.08.2023 (15:38) | Kacper Bober
uploads/images/2020/10/PicsArt_10-25-06.52.18_5f95cbe66b4a1.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Andrzej Gomołysek oraz Przemysław Parus, decyzją Jacka Magiery i w porozumieniu z dyrektorem sportowym Davidem Baldą, zostali odsunięci od sztabu pierwszego zespołu Śląska Wrocław.

  

Andrzej Gomołysek pełnił w Śląsku rolę analityka. Dołączył do klubu w lipcu 2020 roku. Początkowo pracował przy Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław. W kwietniu 2021 utworzył dział analiz w sztabie Jacka Magiery. Wcześniej pierwszy zespół nie miał analityka.

Tak przedstawiała go oficjalna strona w momencie przejścia do pierwszej drużyny:

"Andrzej Gomołysek jest uznanym specjalistą InStat Football w zakresie przygotowywania analiz statystycznych. Korzystało z nich wiele polskich i zagranicznych klubów, m.in. z Bundesligi (1. FSV Mainz 05, Werder Brema, FC Augsburg), Serie A (Lazio Rzym), Eredivisie (FC Twente) czy Super Lig (Galatasaray SK).


Nowy analityk pierwszego zespołu WKS-u posiada licencję trenerską UEFA A. Pracował jako pierwszy trener w niższych ligach (z seniorami, jak i z grupami młodzieżowymi). Prowadzi także zajęcia analizy sportowej w Wyższej Szkole Sportu im. prof. Ryszarda Panfila we Wrocławiu. Wielokrotnie występował w roli prelegenta na kursach i konferencjach szkoleniowych. Przetłumaczył na język polski książkę Jonathana Wilsona „Odwrócona piramida”, nazywaną często „taktyczną biblią”."


Przemysław Parus pracował w klubie od stycznia 2017. Początkowo był asystentem w sztabie zespołu CLJ, w lipcu 2017 został trenerem przygotowania motorycznego w drugiej drużynie, aż w końcu w czerwcu 2021 został dołączony do sztabu Jacka Magiery.

Pierwsze szlify jako trener zdobywał w Polonii Wrocław, gdzie pracował przez niespełna 5 lat. W rezerwach WKS-u przebył drogę od czwartej do drugiej ligi. Zdobył także tytuł doktorski na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Śląsk planuje zatrudnić nowe osoby na te stanowiska, ale na razie żadne nazwiska nie zostały ogłoszone.

ZOBACZ też: MŁODZIEŻ: Podsumowanie występów Śląska Wrocław w ligach wojewódzkich (cz. II)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.