OFICJALNIE: Rezerwy Śląska tracą napastnika

13.06.2022 (12:25) | Jakub Luberda
uploads/images/2022/4/idzik3_6265135ea0f25.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Mariusz Idzik po kilkumiesięcznym pobycie w Śląsku ostatecznie opuścił Wrocław i przeniósł się do Górnika Polkowice. Z nowym zespołem związał się dwuletnią umową. 

Idzik od dziecka związany był ze Śląskiem - to we Wrocławiu stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki i to w barwach WKS-u debiutował w seniorskiej piłce oraz w ekstraklasie. Ostatecznie w Śląsku na dobre jednak nie zaistniał - zaledwie 9 występów w pierwszym zespole to nie do końca to, o czym marzył napastnik. W 2017 roku przeniósł się do Miedzi Legnica, gdzie spotkań rozegrał jeszcze mniej, bo zaledwie 3.

Dwa lata później postanowił odbudować się w Ruchu Chorzów, co wyszło mu bardzo przyzwoicie, lecz zakończyło się długą i bolesną kontuzją. Kontrakt z Ruchem się skończył, a Śląsk do swojego wychowanka wyciągnął pomocną rękę. Po powrocie do WKS-u Idzik rozegrał 18 spotkań w rezerwach, w których strzelił 1 gola. Mimo wielkich nadziei napastnikowi nie udało się na dobre odbudować formy, a po sezonie jego droga ze Śląskiem ponownie się rozeszła. 

Do nowego sezonu Idzik przystąpi w barwach Górnika Polkowice - przedostatniej siły i spadkowicza z I ligi. Wrocławskich akcentów jednak tak szybko się nie pozbędzie - w II lidze rywalizował będzie przecież właśnie z rezerwami Śląska. Mariuszowi życzymy powodzenia i sukcesów w dalszej karierze!

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Mączyński przesunięty do rezerw