Śląsk II - Wigry. Co warto wiedzieć przed meczem?

09.04.2022 (20:00) | Konrad Omieljaniuk
uploads/images/2022/3/slask_6240a6703b3e8.png

fot.: Paweł Lipnicki

Źle się dzieje w zespole rezerw Śląska, który przegrał cztery ostatnie spotkania i znajduje się już tylko jedną pozycję nad strefą spadkową. Szansą na przerwanie tej serii będzie mecz 27. kolejki II ligi przeciwko Wigrom Suwałki. Poniżej garść informacji zapowiadających ten mecz. 

Wigry Suwałki zajmują obecnie siódme miejsce w tabeli, będąc w grze o awans. Awans ewentualnie przez baraże, bo strefa premiowana awansem bezpośrednim uciekła Wigrom już na 16 punktów. W poprzednim sezonie drużyna z Suwałk zagrała w barażach, ale odpadła z nich po meczu z KKS-em Kalisz


Po meczu z KKS-em Kalisz jest też drużyna Śląska Wrocław, która w poprzedniej kolejce przegrała w Kaliszu 1:3. Była to 3. porażka trenera Batora w trzecim meczu po ponownym objęciu drużyny rezerw Śląska. Sylwetkę tego trenera przedstawiliśmy TUTAJ.


W obecnej kolejce swój mecz wygrał już Hutnik Kraków, co sprawia, że "bezpieczna" przewaga rezerw nad strefą spadkową stopniała do siedmiu punktów.


W rundzie jesiennej Śląsk II Wrocław zasłużenie przegrał z Wigrami w Suwałkach 0:1. Porażka mogła być wyższa, lecz Wigry nie wykorzystały rzutu karnego. Optymizmem może napawać ostatnia rywalizacja obu drużyn na Oporowskiej - wtedy dość niespodziewanie w poprzednim sezonie Śląsk pokonał u siebie Wigry Suwałki aż 3:0.


Wigry w tym sezonie to drużyna własnego boiska, gdzie zdobyli 29 ze swoich 39 punktów. Twierdzę w Suwałkach w ostatniej kolejce udało zdobyć się Ruchowi Chorzów, który tym samym przerwał Wigrom serię pięciu meczów bez porażki.


Ciężar zdobywania bramek rozkłada się w Wigrach równomiernie na całą drużyną, stąd by być najlepszym strzelcem suwalskiej ekipy wystarczy 5 bramek na koncie. Takim dorobkiem może pochwalić się Mikołaj Łabojko, czyli 21-letni brat znanego ze Śląska Jakuba. Jakub Łabojko zaś, po odejściu ze Śląska do Brescii, Serie B nie podbił. Minionej zimy przeniósł się na wypożyczenie do AEK Larnaka, lecz na Cyprze również musi pogodzić się z rolą rezerwowego. 


Mecz Śląsk II Wrocław - Wigry Suwałki odbędzie się w niedzielę 10 kwietnia o godzinie 12:30 na stadionie przy ul. Oporowskiej. TUTAJ przeprowadzimy relację LIVE z tego spotkania.

ZOBACZ też: Arkadiusz Bator - sylwetka trenera rezerw