Raport kartkowy przed Stalą

25.11.2021 (18:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2021/8/obraz_2021-08-08_101821_610f93512f90b.png

fot.: Paweł Kot

W sobotnim starciu 16. kolejki ekstraklasy Śląsk zagra przeciwko Stali bez swojego kluczowego piłkarza, który tydzień wcześniej otrzymał 4. żółty kartonik w sezonie. Dodatkowo, zagrożonych pauzą jest 2 zawodników. Jak prezentuje się sytuacja kartkowa w obozie wrocławian? 

Mowa oczywiście o obecnym liderze klasyfikacji strzelców i napastniku Śląska, Eriku Exposito, który w przegranym meczu w Szczecinie (1:2) otrzymał swoje czwarte indywidualne napomnienie od arbitra. Oznacza to, że pojedynek ze Stalą Mielec obejrzy w sobotę z perspektywy trybun, a więcej o tym kto może go zastąpić pisaliśmy TUTAJ. To drugi przypadek w tym sezonie, kiedy zawodnik Śląska zmuszony jest do przymusowej pauzy z powodu zgromadzonych kartek. Wcześniej taką karę odcierpiał Szymon Lewkot.

W pojedynku z 2-krotnym Mistrzem Polski na baczności musi mieć się dwóch podopiecznych trenera Jacka Magiery. Po 3 kartki zebrali już bowiem Petr Schwarz i Diogo Verdasca. Kolejna indywidualna kara będzie skutkowała ich wykluczeniem z meczu wyjazdowego w Zabrzu (3 grudnia).

Pełny bilans żółtych i czerwonych kartek dla graczy Śląska w sezonie 2021/22: 

Żółte kartki: 

4 – Szymon Lewkot, Erik Exposito

3 – Petr Schwarz, Diogo Verdasca 

2 – Krzysztof Mączyński, Dino Stiglec, Rafał Makowski

1 - Bartłomiej Pawłowski, Łukasz Bejger, Konrad Poprawa, Waldemar Sobota, Michał Szromnik, Caye Quintana, Wojciech Golla 

Czerwone kartki: 

1 – Mark Tamas 

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: Piasecki wykartkowany przed Śląskiem