Schwarz: Budujemy coś wartościowego

02.01.2023 (06:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/10/schwarzporzuc_6340891f2a0cc.jpg

fot.: Mateusz Porzucek

Po trzydniowym zgrupowaniu w Karłowie dla klubowych mediów Śląska Wrocław wypowiedzieli się Petr Schwarz i Rafał Leszczyński. Wrocławską drużynę czeka teraz kilka dni treningów przy Oporowskiej, by 9 stycznia udać się do Turcji na obóz. O krótkich przygotowaniach w górach mówił także trener Ivan Djurdjević, którego wypowiedź znajdziecie TUTAJ. 

Petr Schwarz: Odpoczynek był, choć dla mnie było on nieco krótszy, ponieważ niedawno urodziła mi się córka i sporo czasu się nią zajmowałem. Oczywiście pracowaliśmy też indywidualnie, było dużo biegania i siłowni. Przerwa była dość długa i jestem zadowolony, że już wszyscy jesteśmy z powrotem.

Na pewno budujemy coś wartościowego, powiedzieliśmy to sobie wprost. Chcemy pracować nad powtarzalnością. Ostatnie wyniki jesienią bywały dobre, a do kolejnego ligowego meczu został miesiąc. Zamierzamy mocno pracować, żeby być gotowym na pierwsze spotkanie. 

Rafał Leszczyński: Myślę, że każdy z nas wrócił zrestartowany i pozytywnie nastawiony do działania. Każdy z dużą nadzieją patrzy na kolejną rundę i każdy zamierza dać z siebie 100 procent, żeby te wyniki były dobre.

Czy trudno było się zmotywować, żeby przez ostatnich kilka tygodni pracować indywidualnie? Nie. Wydaje mi się, że każdy z nas jest profesjonalistą i każdy wie, za co dostaje pieniądze. Wszyscy wykonali pracę, którą mieli wykonać i fajnie, że dzięki temu więcej czasu mogliśmy spędzić z rodziną. To na pewno duża wartość.

Myślę, że jako grupa musimy trzymać się dalej razem. “Zapierdzielać” jeden za drugiego – moim zdaniem to jest klucz do dobrych wyników. Jeśli każdy z nas będzie w 100 procentach podchodził do tego, co ma zrobić, to będzie dobrze. 

ZOBACZ też: Pożegnanie z duchami

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.