Szromnik: Drużyna walczyła dla kibiców

14.08.2022 (23:42) | Jakub Luberda
uploads/images/2022/3/szromnikfolmer_6238c210117ec.png

fot.: Marcin Folmer

Wypowiedź kapitana WKS-u, Michała Szromnika, po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 z Lechem Poznań. 

Michał Szromnik: Dziś znów wielkie emocje za nami i bardzo cieszę się, że ostatecznie zakończone naszym drugim zwycięstwem. Na koniec spotkania liczy się wynik i to, jak drużyna walczyła dla tych kibiców, którzy przyjechali nas wspierać. Wywieźć trzy punkty z terenu mistrza Polski to duża rzecz. Nie chcę wchodzić w szczegóły taktyczne, jak mieliśmy grać, jaki był dokładny plan, ostatecznie najważniejszy jest rezultat, który był korzystny dla nas.

Lech gonił wynik niemal cały mecz, musieliśmy do końca walczyć o zwycięstwo. Zmiany odświeżyły zespół Lecha, dążyli do wyrównania, ale... Śląsk broni się na zero, prawda?

Nasza gra w defensywie to proces, to postawa całego zespołu. Rośniemy jako drużyna - te słowa często mówi trener Djurdjević i muszę je powtórzyć. Z meczu na mecz jesteśmy coraz pewniejsi, obrona wygląda lepiej. Jasne, zdarzył się taki mecz jak w Kielcach. To jest sport i najważniejsze, że wyciągnęliśmy z niego wnioski.

źródło: canalplus

ZOBACZ też: Djurdjević: Trzy punkty dodadzą nam spokoju w pracy

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.