Ampfutbolowy Śląsk zagra we Wrocławiu z reprezentacją Polski

02.06.2023 (20:44) | Dominik Mazur
uploads/images/2023/3/ląsk Wrocław Amp Futbol (2)_641e17bc59034.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

WKS Śląsk Wrocław Amp Futbol zagra sparing z ampfutbolową reprezentacją Polski w najbliższą niedzielę o 12:00 na boisku Centrum Piłkarskiego Ślęzy na Kłokoczycach. Dodatkową atrakcją będzie dostępna dla kibiców nagroda FIFA Puskas Award, którą w 2023 zdobył zawodnik biało-czerwonych – Marcin Oleksy.

  

Niedzielny mecz to świetna okazja dla kibiców z Wrocławia, by przyjrzeć się z bliska ampfutbolowej rywalizacji i przygotować się na lipcowy turniej ekstraklasy, który będzie miał miejsce w stolicy Dolnego Śląska.

Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Węgrzyna sprawdzi się na tle najlepszych zawodników w Polsce. Mecz sparingowy z reprezentacją Polski będzie niejako wstępem przed turniejem PZU Amp Futbol Ekstraklasy, który odbędzie się we Wrocławiu 1-2 lipca. WKS Śląsk Wrocław Amp Futbol zajmuje w ligowej tabeli 4. miejsce (jest na czele drugiej części podzielonej tabeli). Beniaminek punktuje do tej pory lepiej niż znajdująca się na 3. miejscu Warta Poznań, choć oczywiście mierzy się ze słabszymi rywalami niż Warciarze.

Dla reprezentacji Polski zgrupowanie we Wrocławiu to ostatni przystanek przed rozgrywkami Ligi Narodów w Krakowie. Wśród powołanych znalazł się bramkarz Śląska – Gabriel Stańkowski.  

Po zakończonym spotkaniu przedstawiciele obu drużyn będą do dyspozycji dziennikarzy w sali konferencyjnej.

 

ZOBACZ też: “Nikt nie odstawia kuli”. Wspomnienia z debiutu ampfutbolowego Śląska

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.