OLDBOJE: Wygrana z dedykacją i awans do grupy mistrzowskiej

13.04.2022 (11:51) | Jacek Bratek / Wojciech Peciakowski
uploads/images/2021/12/oldboje1_61acacf7a6482.jpg

fot.: Śląsknet

Zespół seniorów Śląska odniósł bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwo. Zapraszamy na regularne podsumowanie występów drużyn oldbojów Śląska Wrocław. 

Oldboje Śląska po dwóch porażkach pokonali na wyjeździe lidera – Polonię Środa Ślaska 4:1 (2:0). Zwycięstwo jest tym bardziej cenne, że wrocławianie borykający się wciąż z problemami kadrowymi grali z zaledwie jednym rezerwowym, a kadrę stanowili w większości zawodnicy z kategorii 45+. Wygrana drużyny była znakomitym prezentem urodzinowym dla człowieka-instytucji w oldbojach Ślaska – zawodnika, kierownika drużyny, czasem trenera i dobrego ducha zespołu Arkadiusza Górki. Drugim bohaterem meczu był Maciej Kowalczyk, który strzelił trzy gole i zaliczył asystę. Wygrana pozwoliła Śląskowi awansować do grupy mistrzowskiej.

Śląsk od początku umiejętnie rozkładał siły, grając w osłabieniu umiejętnie się bronił i przeprowadzał groźne kontry. Prowadzenie uzyskał Kowalczyk, a przed przerwą ten sam zawodnik wykorzystał podanie Czajki i podwyższył na 2:0. Na początku drugiej połowy gospodarze zdobyli kontaktową bramkę po strzale Strożka. Śląsk jednak kontrolował przebieg gry i najpierw Kowalczyk po solowej akcji i strzale z dystansu podwyższył na 3:1, a następnie po rajdzie przez ponad pół boiska Kowalczyka do siatki trafił Wiśniewski. Zawodnik ten ma wyjątkowy patent na strzelanie bramek Polonii Środa Śląska – w czterech ostatnich meczach aż sześć razy pokonywał bramkarza rywala.

Skład Śląska: Solarczyk – Jankowski, Mikuś, Nakielski, Dudzik – Draczyński, Czajka, Brzęczek, Jasiński, Wiśniewski – Kowalczyk oraz Sznajder

ZOBACZ też: MŁODZIEŻ: Cenne punkty w CLJ

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.