Praszelik młodzieżowcem miesiąca!

08.10.2021 (14:28) | Jakub Luberda
uploads/images/2021/9/obraz_2021-09-26_165753_61508a76f3463.png

fot.: Paweł Kot

Mateusz Praszelik został wyróżniony nagrodą najlepszego młodzieżowca miesiąca za wrzesień! Młody pomocnik rywalizował o to miano z Bartłomiejem Kukułowiczem oraz Marcelem Wędrychowskim. 

We wrześniu Praszelik miał do rozegrania 3 mecze ligowe - wystąpił w każdym z nich, znacznie przyczyniając się do dobrych wyników Śląska. W starciu z Radomiakiem zanotował asystę przy trafieniu Erika Exposito. Spotkanie dla wrocławian układało się niekorzystnie, a podanie Praszelika bez wątpienia było kluczowe w osiągnięciu cennego remisu 1:1.

Młodzieżowiec w minionym miesiącu zdołał również zdobyć gola. W starciu z Wisłą Płock (3:1) świetnie wykorzystał idealne dośrodkowanie Bartłomieja Pawłowskiego i trafił do siatki już drugi raz w sezonie. Pierwsze trafienie wpadło na jego konto w derbowym starciu z Zagłębiem, kiedy po świetnej indywidualnej akcji uderzył precyzyjnie z szesnastego metra.

Dla Praszelika jest to już druga tego typu nagroda. Pierwszą udało mu się zdobyć jeszcze w zeszłym sezonie, kiedy to po bardzo dobrym wejściu do Śląska okraszonym kilkoma asystami jego wysiłki zostały docenione. Samemu zawodnikowi gratulujemy i liczymy na więcej, gdyż z pewnością jest w stanie powtórzyć ten wyczyn jeszcze nieraz! 


Partnerem głównym Śląsknetu jest firma Superbet - zapoznaj się z najnowszą ofertą

Superbet posiada zezwolenie na zakłady. Hazard wiąże się z ryzykiem, a udział w nielegalnych grach jest karalny. Dozwolone dla osób powyżej 18 roku życia

ZOBACZ też: Co z tym hejtem? (PODCAST)