Garcia: Ekstraklasa to dobra liga dla mnie

29.06.2021 (16:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/6/garcia_60db26fb8304e.png

fot.: youtube.com/Śląsk Wrocław

Nowopozyskany obrońca Śląska Victor Garcia w rozmowie z klubową telewizją opowiedział o swojej charakterystyce, najmocniejszych stronach i pozasportowych zainteresowaniach. Więcej na temat Hiszpana możecie przeczytać TUTAJ. 

Śląsk to Twój pierwszy klub poza Hiszpanią. Dlaczego zdecydowałeś się na wyjazd?

Myślę, że ta możliwość była aktualnie najlepsza. Polska to świetny kraj, a ekstraklasa to liga dobra dla mnie. Sądzę, że jestem w stanie grać tutaj naprawdę dobrze.

Jak podchodzisz do rywalizacji z Dino Stiglecem o miejsce w pierwszym składzie na wahadle?

Uważam, że Dino to świetny gracz, który bardzo dobrze radzi sobie na lewej stronie. Będziemy dobrymi kolegami z drużyny. Możemy grać razem i rywalizacja nie jest problemem w tych relacjach. I oczywiście tak, rozmawiamy tylko jak przyjaciele, nie jak rywale, nigdy!

Jaką osobą jesteś prywatnie, co robisz w wolnym czasie?

Lubię na przykład oglądać seriale i filmy z dziewczyną. Mamy też psa, którego bardzo kochamy i spędzany z nim czas, dużą przyjemność sprawiają nam także spacery. Lubię również czytać książki. Nie wiem co jeszcze… Podobają nam się spacery w centrum miasta, zwiedzanie nowych krajów, chciałbym zobaczyć też te kraje blisko Polski.

Jesteś fanem piłki nożnej nie tylko jak piłkarz?

Tak, uwielbiam oglądać mecze w telewizji. Teraz, gdy tylko mogę, staram się oglądać jak najwięcej spotkań mistrzostw Europy.

A oglądałeś niedawny mecz EURO 2020 Hiszpania – Polska? Byliście bardzo rozczarowani remisem?

Tak, ponieważ Hiszpania w tamtym momencie turnieju nie strzelała wystarczająco dużo goli, by wygrywać. Drużyna grała naprawdę dobrze, ale nie potrafiła zdobywać bramek. Sądzę jednak, że w następnych meczach, na przykład Alvaro Morata i Gerard Moreno będą już trafiać.

Zgodzisz się, że szybkość jest Twoim największym atutem? Jakie inne zalety mógłbyś wyróżnić?

Tak, chyba mogę tak powiedzieć, że najlepszą charakterystyką mojej gry jest to, że jestem bardzo szybkim graczem. Dodam do tego na przykład dobrą lewą nogę, którą potrafię zagrać z rzutu rożnego lub wolnego.

ZOBACZ też: Raport zdrowotny z Chorwacji