REZERWY: Znamy komplet beniaminków II ligi

19.06.2022 (12:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/ksp_62aee5b57f25a.jpg

fot.: Damian Filipowski

W ostatniej kolejce III ligi uzupełniony został skład szczebla centralnego na nowy sezon. Pierwsze wizyty drugoligowych nowicjuszy przy Oporowskiej jeszcze przed końcem wakacji. 

Polonia Warszawa i Kotwica Kołobrzeg uzupełniły skład II ligi na kolejny sezon po sobotnich zwycięstwach odpowiednio z Wissą Szczuczyn (3:1) oraz Stolemem Gniewino (4:3). Awanse obu zespołów na szczebel centralny ważyły się praktycznie do ostatniej chwili, bo Czarne Koszule na fotel lidera w swojej grupie awansowały w ubiegły weekend po wygranej w meczu na szczycie z Legionovią (3:2), a Kotwica wyprzedziła Olimpię Grudziądz dopiero w sobotę wykorzystując jej porażkę ze Świtem Skolwin Szczecin (0:1). Co ciekawe, drużyny z Warszawy i Kołobrzegu wspólnie wracają do II ligi po pięcioletniej przerwie. Dla Polonii przygoda ze szczeblem centralnym potrwała wtedy tylko rok, Kotwica grała ostatnio na tym poziomie rozgrywkowym w latach 2014 – 2017.

Sobotnie awanse drużyn z województw mazowieckiego i zachodniopomorskiego oznaczają, że znamy już komplet beniaminków nowego sezonu II ligi. Wcześniej z awansu cieszyły się rezerwy Zagłębia Lubin oraz Siarka Tarnobrzeg, a czasu do startu nowych rozgrywek nie zostało dużo. Zgodnie z opublikowanym niedawno zestawem par kolejnego sezonu, drugoligowcy wrócą na boiska już w weekend 16 – 17 lipca, a więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Właśnie Kotwica i Polonia będą pierwszymi domowymi rywalami Śląska II w nadchodzących zmaganiach, rozdzielą je derby w Lubinie, zaś konfrontacja z Siarką zaplanowana została na ostatnią kolejkę rundy jesiennej. Drugi zespół zielono-biało-czerwonych w nowym sezonie ponownie poprowadzi powracający ze sztabu pierwszego zespołu trener Krzysztof Wołczek.

ZOBACZ też: Człowiek z regionu w sztabie (SYLWETKA)