FUTSAL: Przysolili nam, że hej! Koniec pucharowej przygody

08.02.2024 (16:38) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Futsal - 5 _6511c729d5646.jpg

fot.: Paweł Kot

Piłkarze WKS-u Śląsk Futsal Wrocław przegrali z BSF Bochnia 1:6 w 1/16 Pucharu Polski w futsalu i tym samym nie powtórzyli osiągnięcia z ubiegłego roku, kiedy to po wyeliminowaniu dwóch ekstraklasowych drużyn odpadli w 1/8 po porażce z GKS-em Tychy 

W bieżących rozgrywkach Śląsk również pokonał drużynę z futsalowej Ekstraklasy – Sośnicę  Gliwice. Tym razem wrocławianie musieli uznać wyższość piątego zespołu w Polsce – BSF Bochnia. Drużyna z miasta słynącego z kopalni soli dała Śląskowi lekcję futsalu, będąc zespołem zdecydowanie lepszym. Śląsk zasłużył na pochwały za podjęcie walki do samego końca.

Mecz zaczął się od sporej przewagi gości, którzy zepchnęli wrocławian do głębokiej defensywy. Noel Charrier kilka razy musiał się wykazać sporymi umiejętnościami. Był jednak bezradny w ósmej minucie, kiedy to po błędzie wrocławskiej obrony Cabalceta podał do Prokopa, a ten z bliska umieścił piłkę w siatce. Niecałe pół minuty później było już 2:0. Skutecznym strzałem ponownie popisał się Prokop. W 11. minucie ożyły nadzieje. Aktywny w tym meczu Chokhelli minął dwóch zawodników rywala i efektownym lobem pokonał bramkarza gości. Chwilę później trzecią bramkę zdobył Cabalceta, a w 14. minucie Biel podwyższył na 1:4. Śląsk próbował kontrować, ale w pierwszej połowie tylko raz zagroził bramce rywala. Bramkarz wygrał pojedynek z Grochowskim. Pół minuty przed przerwą piątego gola dla Bochni zdobył Przybył.

Po przerwie goście byli rozluźnieni i Śląsk miał trochę więcej swobody, jednak nadal niewiele mógł zdziałać. W 31. minucie wynik meczu ustalił Cabalceta. Śląsk do samego końca próbował zmniejszyć rozmiary porażki. Groźne strzały oddali m.in. Taranek i Popadiuk, a na kilka sekund przed końcem Grochowski trafił w poprzeczkę. Wynik nie uległ zmianie i spoczął na rezultacie 1:6.

WKS Śląsk Futsal Wrocław – BSF Bochnia 1:6

Chokhelli – Prokop x2, Cabalceta x2, Biel, Przybył  

Skład Śląska: Charrier (Morykyshka) – Rojek, Hojlik, Lytvynenko, Grochowski, Jajko, Kozak, Turkowyd, Chokheli, Taranek, Popadiuk. Kapinos

ZOBACZ też: KULISY: TOKAR CUP / prezentacja drużyny / odznaczenie Śląsknetu (WIDEO)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.