Exposito najlepszym piłkarzem miesiąca. Drugi raz z rzędu

12.10.2023 (12:50) | Marcin Sapuń
uploads/images/2023/7/erik_64bf9112e61d2.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Wrzesień to niewątpliwie jeden z najlepszych okresów we Wrocławiu w ostatnich latach. Śląsk jest liderem ekstraklasy, a piłkarzem oraz trenerem miesiąca zostali przedstawiciele WKS-u. Erik Exposito zgarnął nagrodę drugi raz z rzędu.  

Erik Exposito to niekwestionowany lider Śląska Wrocław, ale również gwiazda całej polskiej ekstraklasy. Hiszpan w jedenastu spotkaniach strzelił już dziewięć goli i zaliczył trzy asysty. Jest liderem klasyfikacji strzelców i przewodzi również w "kanadyjce". 27-latek miesiąc temu został wybrany najlepszym piłkarzem sierpnia, a dziś powtórzył ten wyczyn, tyle, że we wrześniu. 

Napastnik WKS-u jest pierwszym zawodnikiem od 2021 roku, który odebrał dwie statuetki piłkarza miesiąca z rzędu (Jakub Świerczok w kwietniu i maju). We wrześniu Exposito zdobył połowę swojego dorobku strzeleckiego z trwającego sezonu. Pomógł drużynie w wywalczeniu kompletu punktów i awansu na fotel lidera. Jeszcze w pierwszej połowie miesiąca zaliczył dwa dublety, niemalże w pojedynkę pokonując Jagiellonię Białystok i Puszczę Niepołomice. Z kolei w spotkaniu z Piastem Gliwice, Hiszpan zaliczył asystę przy trafieniu Nahuela. 

To dziesiąta nagroda piłkarza miesiąca dla zawodnika, reprezentującego barwy Śląska Wrocław. Tylko piłkarze Legii Warszawa (szesnaście) i Jagiellonii Białystok (dwanaście) częściej zwyciężali w tym plebiscycie. Przypomnijmy jeszcze, że w środę trenerem września został Jacek Magiera. Ostatni raz, gdy obie nagrody w jednym miesiącu trafiły do przedstawiciela WKS-u, miał miejsce w lipcu 2021 roku. 

ZOBACZ też: Patryk Załęczny o ważnych sprawach dla Śląska (ROZMOWA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.