PNK: Siostry na dłużej w Śląsku!

24.05.2022 (20:55) | Piotr Kryński
uploads/images/2022/5/FTe214fWYAEgQcJ_628d20ae918e6.jpg

fot.: SlaskWroclaw

Ciekawe informacje napłynęły we wtorek z klubu przy ulicy Oporowskiej. Umowę z wrocławskim klubem przedłużyły siostry Marcelina i Martyna Buś. 

Już od rana Twitter kobiecej sekcji Śląska informował o tym, że kibice otrzymają jakąś informację transferową, a po południu pojawił się wyczekiwany komunikat.

Martyna Buś związała się z klubem nową umową, która obowiązywać będzie do końca sezonu 2023/24. Zawodniczka jest ofensywną pomocniczką, która wystąpiła w tym sezonie w 16 meczach ligowych, oraz 4 pucharowych, w których zdobyła dwie bramki. Zawodniczka jest również regularnie powoływana do drużyny U-19.

"Bez wątpienia cieszy mnie to, że zarząd klubu i sztab szkoleniowy chcą mnie w swoim projekcie i znów zostałam obdarzona zaufaniem. W każdym meczu będę chciała pokazać się z jak najlepszej strony" -

- powiedziała po przedłużeniu umowy pomocniczka Śląska w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Krótko po informacji o przedłużeniu umowy z Martyną, pojawił się kolejny news. Do grona piłkarek przedłużających umowę dołączyła jej siostra Marcelina.

Marcelina Buś podobnie jak siostra, jest zawodniczką występującą w pomocy. W tym sezonie rozegrała 23 spotkania i strzeliła dwie bramki. 

"Gram we Wrocławiu od siedmiu lat, cieszę się, że mogę kontynuować swoją przygodę w Śląsku. Wrocław to dobre miejsce do rozwoju, a ja dalej chcę się rozwijać i cieszę się, że będę mogła grać w zespole WKS-u" -

- powiedziała pomocniczka cytowana przez stronę wrocławian.

ZOBACZ też: WYPOŻYCZENI: Maćkowiak zagra o ekstraklasę?

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.