TRANSFERY: Włoski klub oferuje milion euro za Borysa?

09.01.2024 (16:50) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/6/borys2_648c564982e02.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

W mediach od dłuższego czasu mówi się o sytuacji Karola Borysa, który ma ogromny potencjał, ale nie gra regularnie w Śląsku. 17-latek jest kuszony przez zdecydowaną na jego zakup Fiorentinę, bowiem Włosi złożyli już pierwszą ofertę. Ile WKS może zarobić za młodzieżowca? 

Karol Borys to niewątpliwa perełka wrocławskiego futbolu. Zawodnik z rocznika 2006 często jest przypisywany do różnych rankingów najbardziej utalentowanych młodych piłkarzy. 17-latek ma jednak problem z grą w Śląsku Wrocław, bowiem nie dostaje szans w pierwszym zespole, a w rezerwach występuje sporadycznie. W tym sezonie na Ekstraklasowych boiskach spędził łącznie 60 minut, a w III lidze 176.

Brak gry w młodym wieku hamuje rozwój Borysa, a wykorzystać tę sytuację chcą kluby zagraniczne. Mocne zainteresowanie młodzieżowcem wykazuje Fiorentina, która zaprosiła Borysa do Włoch po to, aby zobaczył, jak wygląda ich ośrodek treningowy. Dodatkowo Tomasz Włodarczyk z Meczyków informuje, że do Śląska została wysłana pierwsza konkretna oferta za wychowanka WKS-u. 

Według redaktora Meczyków transfer 17-latka do Fiorentiny jest bardzo możliwy, a pierwsza oferta wysłana do Wrocławia opiewała na ponad milion euro, jednak to dopiero początek negocjacji. Włodarczyk twierdzi, że Śląsk może zarobić 2-2,5 miliona euro. Jednak według naszych informacji - oferta jest, ale proponowane kwoty nie są aż tak wysokie. 

Czy Waszym zdaniem Karol Borys powinien zmienić otoczenie, ponieważ nie ma okazji na grę w ekipie Jacka Magiery? Swoimi przemyśleniami możecie podzielić się w komentarzach. 

ZOBACZ też: Mentalna przemiana Śląska. Piłkarze wskazują, kto jest jej autorem

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.