OFICJALNIE: Śląsk sprzedaje Gollę

21.06.2022 (18:10) | Karol Bugajski
uploads/images/2021/11/gollaporzucek_618686944b792.png

fot.: Mateusz Porzucek

Śląsk Wrocław potwierdza kolejne odejście z klubu przed rozpoczęciem nowego sezonu. Wojciech Golla przenosi się na Węgry na zasadzie transferu definitywnego gotówkowego. 

Wojciech Golla po czterech latach odchodzi ze Śląska Wrocław, a jego nowym pracodawcą będzie węgierski Puskas Akademy – oficjalnie poinformował we wtorkowe popołudnie klub z Oporowskiej. O tym, że transfer obrońcy zielono-biało-czerwonych jest blisko, informowaliśmy już w poprzednim tygodniu TUTAJ, a sprzedaż Golli to kolejny zarobek Śląska w letnim okienku transferowym. Wcześniej na podobnej zasadzie do Rakowa Częstochowa przenosił się Fabian Piasecki, w przypadku doświadczonego obrońcy kwota zainkasowana przez klub z Wrocławia z pewnością będzie jednak większa. Puskas Akademy nowy sezon rozpocznie od walki od dwumeczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy z portugalską Vitorią Guimaraes.

Golla był zawodnikiem Śląska od początku sezonu 2018/2019, kiedy wrócił do ekstraklasy z holenderskiego NEC Nijmegen. Wcześniej w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju występował w barwach Pogoni Szczecin, a karierę rozpoczynał w Sparcie Złotów i Lechu Poznań. Łączne dla wrocławian rozegrał 103 mecze, w których zanotował cztery bramki oraz osiem asyst, dwukrotnie przechodził też żmudną rehabilitację po poważnych kontuzjach kolana. Odejście 30-letniego obrońcy oznacza kolejne uszczuplenie kadry Śląska względem poprzedniego sezonu – klub w ostatnich tygodniach opuścili między innymi Robert Pich, Mark Tamas czy Dino Stiglec, a do rezerw przesunięty został kapitan Krzysztof Mączyński.

ZOBACZ też: Wystartowała sprzedaż karnetów na mecze Śląska