Petkov: Jestem walczakiem

11.07.2023 (19:00) | Mateusz Włosek
uploads/images/2023/7/petkov_64ad458c0fe3b.jpg

fot.: Paweł Kot

Jednym z nowych zawodników Śląska Wrocław jest 23-letni bułgarski obrońca – Aleks Petkov. W rozmowie z klubowymi mediami podzielił się on swoją piłkarską historią, a także wskazał, dlaczego zdecydował się akurat na grę w ekstraklasie. 

Aleks, witamy we Wrocławiu. Jakie są twoje pierwsze odczucia?

Aleks Petkov: Pierwsze wrażenia na temat miasta i klubu są bardzo pozytywne. To nowy etap w mojej karierze. Kiedy dowiedziałem się o zainteresowaniu ze strony Śląska, byłem bardzo podekscytowany, że będę mógł być częścią zespołu.

Jak opisałbyś siebie jako zawodnika?

Jestem walczakiem, zawsze daję z siebie sto procent, na każdym treningu i w każdym meczu. To moja główna zaleta.

Co wiesz na temat polskiej ligi? Rozmawiałeś z innymi piłkarzami o ich doświadczeniach z ekstraklasą?

Wiem, że ekstraklasa to dobre miejsce, by się rozwijać i cieszę się, że mogę w niej grać. W tej lidze grało kilku zawodników z Bułgarii, np. Spas Delev. Rozmawiałem z nim i zapewnił mnie, że to dobre miejsce. Dlatego podjąłem taką decyzję.

Czy doświadczenie z Wysp Brytyjskich pomogło Ci w dalszych etapach kariery?

Byłem w Szkocji od wieku juniora i mam bardzo pozytywne wspomnienia z tym związane. Dużo się tam nauczyłem, zarówno o futbolu, jak i o życiu. To był bardzo pouczający czas.

Kontynuujesz rodzinne tradycje – czy od zawsze byłeś „skazany” na piłkę nożną?

Mój ojciec był piłkarzem, ale nigdy nie czułem, że też musze nim być. Po prostu zawsze chciałem to robić. Cieszę się, że mogłem zostać profesjonalnym zawodnikiem. Szczerze mówiąc, nie pamiętam konkretnych występów mojego taty, bo byłem jeszcze za młody. Pamiętam po prostu ogólnie, że jeździliśmy razem na jego mecze.

Co chciałbyś przekazać kibicom Śląska przed startem nowego sezonu?

Jestem pewien, że ten sezon będzie lepszy. Będziemy ciężko pracować, by zakończyć rozgrywki na zdecydowanie wyższym miejscu, niż w poprzednim sezonie.

źródło: slaskwroclaw.pl

ZOBACZ też: Młodzież na dłużej w Śląsku

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.