TRANSFERY: Zwrot akcji ws. stopera z Manchesteru United

13.01.2021 (11:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2020/10/WIM_2739_5f94a18ac1251.jpg

fot.: Paweł Lipnicki

Trwają intensywne poszukiwania nowego środkowego obrońcy dla drużyny Vitezslava Lavicki. Początek tygodnia kierował uwagę w stronę Częstochowy, dziś na pierwszy plan wysuwa się Manchester. 

Według nieoficjalnych angielskich źródeł, na które powołuje się portal meczyki.pl, Śląsk złożył Manchesterowi United ofertę sprowadzenia 19-letniego Łukasza Bejgera. O możliwości transferu tego zawodnika do ekstraklasy mówiło się już kilka dni temu, wtedy jednak faworytem do jego zakontraktowania był Raków Częstochowa. Trener Marek Papszun i jego współpracownicy byli podobno już bardzo blisko dobicia targu, niespodziewanie nastąpił jednak zwrot.

Oferta Śląska w tym momencie ma być analizowana przez Czerwone Diabły, a sam Bejger musi liczyć się, że po ewentualnych przenosinach do Polski i tak czekałaby go walka o miejsce w drużynowej hierarchii. Nikt nie oczekuje, że 19-latek, nawet taki, który pobierał nauki w klubie z Old Trafford z miejsca stanie się pierwszym wyborem trenera Vitezslava Lavicki. Jego najbliższa przyszłość we Wrocławiu najprawdopodobniej byłaby związana z zespołem rezerw.

Jak podkreśla portal meczyki.pl aktualny pozostaje temat Macieja Wilusza, czyli innego zawodnika, w którego kontekście przewija się nazwa Rakowa. W tym przypadku z powodu aktualnej przynależności klubowej, bo wychowanek wrocławian trafił pod Jasną Górę przed rozpoczęciem bieżącego sezonu. Zaskakująco szybko wypadł jednak z łask trenera Papszuna, z powodu kontuzji nie pojechał na zimowe zgrupowanie wicelidera ekstraklasy, a w najbliższym czasie ma zostać nowym zawodnikiem Śląska.

ZOBACZ też: Znamy kadrę na obóz w Turcji

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.