Znamy kadrę na obóz w Turcji

12.01.2021 (18:40) | Karol Bugajski
uploads/images/2020/12/KoPa_ZagleLub_SlaskWroc_11122020_-39_5fd47d5a52b8a_5fee3530ccbf9.jpg

fot.: Paweł Kot

Dzień przed wyjazdem na zimowe zgrupowanie, trener Vitezslav Lavicka ogłosił, których piłkarzy zabiera nad Bosfor. W samolocie znajdzie się 26 zawodników. 

Obóz przygotowawczy w Antalyi będzie najważniejszym elementem przygotowań Śląska do rundy wiosennej. Wrocławianie spędzą w Turcji dwanaście dni i rozegrają trzy mecze sparingowe ze Slovanem Bratysława, Olimpikiem Donieck oraz Crveną zvezdą. Szkoleniowiec zielono-biało-czerwonych raczej nie zaskoczył doborem nazwisk.

Szansę na pokazanie się podczas przygotowań otrzymają między innymi Olivier Wypart, Marcin Szpakowski czy Szymon Lewkot, którzy jesienią grali mało, albo wcale, jednak przy Oporowskiej nie ukrywają, że chcą dawać im coraz więcej szans. Trener Lavicka znalazł również miejsce w kadrze dla Piotra Samca-Talara, którego jeszcze kilka dni temu wskazywano jako kandydata do wypożyczenia do Widzewa Łódź, dziś jednak wszystko wskazuje na to, że były to jedynie plotki.

Poza kadrą pozostali kontuzjowany Wojciech Golla (ostatnio pisaliśmy o tym, jak walczy o szybki powrót do gry), nie ma także młodych Mateusza Maćkowiaka, Konrada Poprawy, Bartosza Borunia, Przemysława Bargiela czy Sebastiana Bergiera. Cały czas zagadką pozostaje również nazwisko nowego środkowego obrońcy, o którego stara się Śląsk. W orbicie zainteresowań są Maciej Wilusz z Rakowa Częstochowa i Łukasz Bejger z drugiej drużyny Manchesteru United.

Kadra Śląska Wrocław na zgrupowanie w Turcji:

Bramkarze

 1. Matus Putnocky
 2. Dariusz Szczerbal
 3. Michał Szromnik

Obrońcy

 1. Piotr Celeban
 2. Guillermo Cotugno
 3. Patryk Janasik
 4. Mariusz Pawelec
 5. Israel Puerto
 6. Dino Stiglec
 7. Márk Tamás
 8. Olivier Wypart

Pomocnicy

 1. Szymon Lewkot
 2. Rafał Makowski
 3. Krzysztof Mączyński
 4. Lubambo Musonda
 5. Maciej Pałaszewski
 6. Bartłomiej Pawłowski
 7. Robert Pich
 8. Mateusz Praszelik
 9. Mathieu Scalet
 10. Waldemar Sobota
 11. Marcin Szpakowski
 12. Marcel Zylla

Napastnicy

 1. Erik Exposito
 2. Fabian Piasecki
 3. Piotr Samiec-Talar

ZOBACZ też: Śląsk nie może trenować przy Oporowskiej