REZERWY: Nowe kontrakty na start ligi

17.07.2022 (10:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/7/szmigiel_62cb37fb3c4f1.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Trzech zawodników drugoligowych rezerw podpisało nowe umowy ze Śląskiem Wrocław. Trener Krzysztof Wołczek u progu nowego sezonu może mówić o dobrej sytuacji kadrowej. 

Michał Szmigiel, Miłosz Kurowski i Jakub Zawadzki podpisali nowe kontrakty ze Śląskiem Wrocław – poinformował klub w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej w sobotnie popołudnie. Każdy z nich przedłużył umowy przy Oporowskiej o dwa kolejne sezony, różny jest jednak stopień ich wprowadzania do drużyny, którą ponownie prowadzi Krzysztof Wołczek. Śląsk II w sobotę rozegrał pierwszy ligowy mecz po letniej przerwie, jednak mimo trzykrotnego prowadzenia na stadionie Raduni Stężyca musiał zadowolić się raptem jednym punktem (3:3). Łatwiej może być na przełomie lipca i sierpnia, bo jego trzema kolejnymi przeciwnikami będą beniaminkowie – Kotwica Kołobrzeg, Zagłębie II Lubin oraz Polonia Warszawa.

- Przedłużyliśmy kontrakt z uzdolnionymi zawodnikami, którzy w najbliższej przyszłości mogą stanowić o sile drugiego zespołu Śląska Wrocław. A ich praca w ostatnich miesiącach może dawać nadzieję na to, że wkrótce otrzymają szansę treningów z pierwszą drużyną

- powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu szef pionu piłki młodzieżowej w Akademii Śląska Rafał Naskręt.

Najstarszy z wymienionego tercetu Szmigiel w poprzednim sezonie rozegrał 23 mecze na drugoligowych boiskach, zadebiutował w wyjściowej jedenastce, a więcej na jego temat pisaliśmy TUTAJ. Kurowski nie zaprezentował się w żadnym ze spotkań minionych rozgrywek, jednak tego lata jest już pełnoprawnym zawodnikiem drużyny, zdobył nawet bramkę na wagę wygranej w pierwszym sparingu z GKS Jastrzębie (1:0). Zawadzki w poprzednim sezonie zanotował pięć meczów o punkty, jednak ostatnie w połowie września (2:0 z KKS Kalisz) i w odróżnieniu od Szmigla i Kurowskiego nie wystąpił także w sobotę w Stężycy. Kolejna okazja do gry już w kolejny weekend przed własną publicznością – początek meczu 2. kolejki z Kotwicą zaplanowano na 23 lipca o godzinie 13:00 przy Oporowskiej.

- Kontynuujemy naszą filozofię budowy zespołu, którego ważnym elementem są piłkarze z naszego regionu. Jeśli nadal będą ciężko pracować, mogą zaistnieć w piłce seniorskiej, czego im życzę i na co wszyscy w klubie liczymy

- powiedział dla oficjalnej strony Śląska dyrektor ds. rozwoju sportowego klubu Krzysztof Paluszek.

ZOBACZ też: Konkret na początek – tak Śląsk nie zagrał od miesięcy