REZERWY: Testy zakończone sukcesem

01.02.2024 (16:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2024/2/128532231706790427_65bbadee3675a.jpg

fot.: Adriana Ficek / slaskwroclaw.pl

Od pewnego czasu na testach w rezerwach Śląska przebywa dwóch 18-latków - Tomas Husarcik i Michał Milewski. Drugi z nich wykazał się na tyle, że podpisano z nim kontrakt. 

Więcej o testowanych zawodnikach pisaliśmy TUTAJ. Według naszych informacji jeszcze kilka dni temu zakontraktowanie Milewskiego było pewne. W czwartkowe popołudnie klub poinformował o związaniu się umową z 18-letnim skrzydłowym.

Pochodzący z województwa zachodniopomorskiego Milewski, swoją przygodę z piłką zaczął w Gavii Choszczno, a w sezonie 2020/2021 przeniósł się do trzecioligowego Stilonu Gorzów Wielkopolski. W listopadzie zeszłego roku, reprezentując te barwy wystąpił w meczu przeciwko Śląskowi II Wrocław i pokazał się z dobrej strony. Od tamtej bory był bacznie obserwowany przez WKS i w styczniu dołączył na testy. Urodzony w 2005 roku zawodnik przekonał do siebie pion sportowy i podpisał kontrakt obowiązujący do końca czerwca 2026 roku.

- Michał to szybki skrzydłowy cechujący się przebojowością, zawsze gra do przodu. To także młody zawodnik, który ma już pewne doświadczenie w seniorskiej piłce - rozegrał ponad 30 meczów dla Stilonu Gorzów. Teraz będzie miał okazję pokazać się z dobrej strony w drugim zespole. Oczywiście przed nikim nie zamykamy drzwi i jeśli będzie się wyróżniał w rezerwach, może otrzymać zaproszenie na treningi do pierwszej drużyny

- mówi dyrektor sportowy Śląska David Balda.

Milewski na ten moment będzie występował w meczach drugiej drużyny i być może wspomoże ekipę U19, która walczy o powrót do Centralnej Ligi Juniorów.

ZOBACZ też: Czas rozliczeń - podsumowanie naszej pracy w Umagu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.