Majewski: Śląsk ma wyrównany zespół bez gwiazd

02.09.2022 (14:00) | Piotr Kryński
uploads/images/2022/9/cats_63112172a75a2.jpg

fot.: youtube.com/VPGEFKSSTALMIELEC

Trener Stali Mielec Adam Majewski odpowiedział na pytania dziennikarzy przed meczem jego zespołu ze Śląskiem Wrocław. Początek spotkania przy Solskiego w sobotę o godzinie 15:00. 

Nad czym pracowaliście w ostatnich dniach?

Ostatnie dwie porażki sprawiły trochę smutku, ale na tym polega sport i piłka nożna, że nie zawsze się wygrywa. Po meczu Pucharu Polski, który udało nam się wygrać, myślę że morale drużyny wzrosły, dlatego już nie możemy się doczekać meczu ze Śląskiem Wrocław. 

Czego się pan spodziewa po Śląsku, na których zawodników musicie najbardziej uważać?

Polska liga jest bardzo trudna i wyrównana, dlatego spodziewamy się trudnego meczu. Śląsk jest drużyną, która systematycznie punktuje, teraz co prawda doznali ostatnio porażki z Rakowem. Gramy z nimi za dwa dni, po meczu Pucharu Polski jest mało czasu, skupiamy się więc na regeneracji i analizie taktycznej. Odnośnie zawodników, nie skupiamy się na żadnym, mają wyrównany zespół bez gwiazd, zobaczymy jak to spotkanie będzie wyglądać 

W ostatnich czterech pojedynkach ze Śląskiem padły trzy remisy, natomiast raz wygrał Śląsk. Czy ten mecz będzie przełamaniem?

Mam taką nadzieję, gramy u siebie, wygraliśmy mecz pucharowy, która nas wzmocni mentalnie. Mam nadzieję, że będziemy w dobrej dyspozycji jako cały zespół, bo tylko tak możemy powalczyć o trzy punkty.

Nie obawia się trener zmęczenia zawodników po 120-minutowej potyczce pucharowej?

Jesteśmy zawodowcami, oczywiście lepiej by było rozstrzygnąć ten mecz w regulaminowym czasie, ułożyło się inaczej. Mamy teraz dwa, trzy dni na regenerację i przystąpimy dobrze przygotowani do pojedynku ze Śląskiem.

 

ZOBACZ też: Losowanie Pucharu Polski. Na kogo może trafić Śląsk? (ANKIETA)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.