Głosy z sieci: ''Serce boli''

01.05.2023 (19:00) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2023/5/glosy_644f8a3774c17.jpg

fot.: Miłosz Ślusarenko

W ramach "Głosów z sieci" prezentujemy Wasze najciekawsze przemyślenia po porażce Śląska z Radomiakiem (0:1). Dużo komentarzy wskazuje na to, że spadek do I ligi będzie efektem zaniedbań w zarządzaniu klubem.  

Powiedzieć, że Śląsk jest w kryzysie to nic nie powiedzieć. Wrocławianie kilka kolejek temu wpadli to strefy spadkowej i bardzo ciężko jest im się stamtąd wydostać. W 30. kolejce WKS przegrał 0:1 z Radomiakiem po szybko i łatwo straconej bramce. Wszystko w meczu z drużyną z Radomia było za wolne, przewidywalne i co najważniejsze brakowało liderów. TUTAJ znajdziecie relację z tego spotkania. A co Wy, kibice piszecie po tym starciu. 

"Zmarnowany rok, szkoda, że rok temu nie było spadku, bo teraz może świętowalibyśmy awans a tak i kasa zmarnowana i czas. A to wszystko doprawione żenującym zaangażowaniem. Śląsk II niedawno miał aspiracje na awans, a zanosi się spadek. Śląsk u-19 w CLJ właśnie przegrywa z ostatnią."

- Bogusław Baraniecki na Tweeterze. 


"Idiotyzmem było się łudzić, ze z gorszym składem niż rok temu osiągniemy lepszy wynik. Zaczynamy przygotowania najpóźniej, idiotyczny videoblog o głębi składu, kompromitujące tłumaczenie wyników finansowych i adekwatne do tego bajzlu miejsce w tabeli. To nie jest przypadek!"

- użytkownik @Cro_AEspresso na Tweeterze. 


"Moim zdaniem pierwsza połowa była git, ale brakowało w niej bramki. Trzeba zwrócić uwagę na Dennisa Jastrzembskiego, który próbował coś zrobić, ale nie za bardzo miał z kim. Druga połowa była gorsza.  Piłkarze bez pomysłu na grę, bez chęci do gry. Oni się już chyba pogodzili z tym, że spadają, ale tak nie może być."

- Dorian Ciszewski na Tweeterze. 


Wielu z Was zaznacza, że za sytuację, w której znajduje się Śląsk odpowiedzialny jest właściciel, czyli miasto Wrocław. Głównie skupialiście się na sytuacji finansowej klubu i kuriozalnych zdarzeniach z ostatnich lat i miesięcy. 

"Najbardziej boli nie fakt, że spadniemy a to, że miasto dalej będzie finansować Śląsk - dopóki J.Sutryk będzie wykładał publiczne pieniądze na klub to nic z tego nie będzie i utkniemy na pare, parenaście lat w I lidze. Żeby cokolwiek wyciągnąć ze Śląska trzeba go sprzedać w prywatne ręce i wtedy może coś ruszy, bo jak na razie to klubem rządzą niekompetentne osoby (tzn. Jacek Sutryk, Schetyna i Waśniewski )."

- Damian Załęski na Facebooku. 


"To nie jest niespodzianka. Klub od kilku sezonów jest na równi pochyłe i w końcu zjechał na dno. Temu wszystkiemu winni są Jacek Sutryk i jego koledzy. Nawet nie winie piłkarzy, bo po prostu są słabi. Ktoś dał im pracę, więc ja zaakceptowali. #SUTRYKOUT"

Andrzej Biliński na Facebooku.


"To, co dziś się wydarzyło i w ostatnich dwóch latach to efekt zaniedbań przez zarząd klubu. Nie ma w tym sezonie drużyny, która by pomogła Śląskowi w utrzymaniu w lidze, tak jak w tamtym sezonie była Wisła. Sercem jestem za klubem ale jak się na to zobaczy chłodnym okiem, to nie widzę żadnego argumentu za tym, żeby ta drużyna się utrzymała w lidze. Ten John, którego już wszyscy się nauczyli i biegnie do przodu i traci notorycznie piłkę. Nawet on nie pomaga, a szkodzi.Najbardziej mnie irytuje radość, że Śląsk już wykonał limit młodzieżowców. No fakt nie zabiorą za to pieniędzy, ale też nie dodadzą za to punktów! Ten limit już teraz wykonany, świadczy, że trener obecny jak i wcześniejszy po prostu nie mają, kim grać. Poprawa nadaje się na rezerwę, a cała reszta z linii obrony nawet nie na ławkę rezerwowych. Tam po prostu nie ma nic, na czym można by było stworzyć drużynę! Ten klub już dawno powinien ktoś przejąć, kto daje kasę. Trzech zatrudnionych trenerów to kwintesencja tego, co się działo w ciągu ostatnich 2-3 lat! Razem z dyrektorem sportowym powinien się podać do dymisji prezes!"

Sławomir Gołąb na Facebooku.


Oprócz głosów na temat zarządu pojawią się smutne opinie kibiców, którzy nie wierzą w to, co się dzieje.

"Płakać się chce."

- Domino Jachaś na Facebooku.


"Serce boli."

Beata Rogo na Facebooku. 


"Grali jak amatorzy."

Adam Kaczmarek na Facebooku. 


Nowa taktyka - bez napastnika


"Cudotwórca Magiera nic nie zrobił przez tydzień prócz tego, że odstawił od składu Erica czym strzelił sobie w nogę .Konczkowski i Rzuchowski nawet w drugiej drużynie miejsca nie będą mieli podobnie jak Garcia i Verdaska. Zadaniem Magiery jest chyba spuszczenie Śląska niżej, praktycznie już to zrobił.Już wcześniej pisałem, że ponowne zatrudnienie to u nas to strzał w kolano. A teraz mogę postawić dużą kasę na to, że w następnym meczu Exposito zagra, bo nagle cudownie schudnie przez tydzień."

Grzegorz Lechowicz na Facebooku. 


"Na pierwszą ligę nadszedł czas, ten piękny czas, więc Śląsku prowadź nas! Będziemy z tobą zawsze tam, gdzie będziesz grać, będziemy cię wspierać!"

Mateusz Grzeczkowicz na Facebooku.

ZOBACZ też: WIDEO: Skrót meczu Śląsk Wrocław 0:1 Radomiak Radom

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.