W mediach o Śląsku: Derby wieńczą dzieło

16.12.2023 (06:00) | Krzysztof Rakowicz
uploads/images/2023/12/393207688_888867785846459_7062046059028936079_n_657ccb6c90931.jpg

fot.: Rafał Sawicki

Śląsk wygrał z Zagłębiem Lubin 2:1. Dziennikarze po tym spotkaniu podkreślają fakt, że WKS na 100% spędzi przerwę zimową na pierwszym miejscu w lidze. 

Przegląd Sportowy: Lider Ekstraklasy ucieka rywalom. Wielkie emocje w końcówce!

"Śląsk Wrocław spędzi przerwę zimową w fotelu lidera ekstraklasy. W prestiżowych derbach Dolnego Śląska pokonał Zagłębie Lubin 2:1, a to już ostatnia kolejka Ekstraklasy w 2023 r. Do przerwy całkowicie dominowali jednak rywale, ale w drugiej połowie także ze sprawą zmian Jacka Magiery lider pokazał lepsze oblicze."

Weszło: Śląsk „przepchnął” kolejny mecz, tym razem derbowy

"Znajomy dziennikarz Canalu + zwykł mawiać o Śląsku z tego sezonu, że nie da się na nich patrzeć, ale też nie da się z nimi wygrać. Coś w tym jest. Drużyna Jacka Magiery nie przegrała szesnastego kolejnego spotkania w ekstraklasie (!), mimo że jej postawa znów długimi momentami męczyła kibiców, którzy zapewne mieli ochotę zafundować sobie znaną z różnych memów oczu kąpiel."

Interia Sport: Derby wieńczą dzieło. Sensacyjny lider przezimuje na tronie

"Śląsk Wrocław pokonał 2-1 Zagłębie w Lubinie w meczu o prymat na Dolnym Śląsku. W pierwszej połowie to Miedziowi mieli optyczną przewagę, ale lider tabeli dał się wyszumieć gospodarzom i dwa razy trafił do siatki w drugiej połowie - w 46. minucie po strzale Michała Rzuchowskiego i w 75. minucie po golu lidera i kapitana Erika Exposito. Honorową bramkę dla Zagłębia zdobył w 84. minucie Miguel Munoz. Wygrana w derbach oznacza, że Śląsk spędzi przerwę zimową na fotelu lidera. To prawdziwa sensacja."

TVP Sport: Śląsk Wrocław pokonał Zagłębie Lubin w derbach Dolnego Śląska

"Szesnaście – od tylu spotkań Śląsk Wrocław pozostaje niepokonany w ekstraklasie. Lider wygrał w piątek z Zagłębiem Lubin 2:1 (0:0) i nie straci tego statusu przez najbliższe dwa miesiące. Swój dorobek strzelecki powiększył Erik Exposito, dla którego był to już ósmy gol w derbach Dolnego Śląska."

Gazeta Wrocławska: Emocje do końca, Śląsk kończy rok jako lider!

"KGHM Zagłębie przegrało ze Śląskiem Wrocław 1:2 w derbach Dolnego Śląska. Dla obu zespołów był to ostatni mecz o stawkę w 2023 roku. Bramki dla Śląska zdobywali Michał Rzuchowski i Erik Exposito. Gola honorowego dla Zagłębia strzelił Juan Munoz."

ZOBACZ też: Magiera: Exposito grał z poważnym urazem

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.