WYPOŻYCZENI: Kto mógłby wrócić już zimą?

07.12.2021 (19:19) | Konrad Omieljaniuk
uploads/images/2021/8/slask_61251265880fa.png

fot.: Paweł Kot

Przedstawiamy raport występów zawodników wypożyczonych ze Śląska Wrocław, którzy rozgrywali swoje mecze w ubiegłym tygodniu. 

FABIAN PIASECKI

Napastnik Śląska Wrocław, Fabian Piasecki, został wypożyczony do Stali Mielec do końca sezonu 2021/22 z opcją powrotu do Wrocławia przed rundą wiosenną - taką informację dostaliśmy 26 sierpnia. 7 grudnia perspektywy, by skorzystać z tej opcji są dla Śląska kuszące. W miniony piątek Stal Mielec wygrała 2:1 z Wisłą Płock. Piasecki spędził na boisku 85 minut, oddał dwa strzały na bramkę, jeden celny, ale obroniony. Jego bilans w Stali na ten moment to 933 minuty na boisku, 3 bramki i 4 asysty. Przed Fabianem w tym roku jeszcze mecz domowy z Niecieczą i wyjazd do Gliwic. Korespondencyjny pojedynek Cayetano vs Fabiano zdecydowanie wypada na korzyść Piaseckiego, ale przecież nie o walkę o pozycję napastnika numer dwa mu chodziło. Numer jeden na tej pozycji, Erik Exposito, wciąż jest na niezagrożonej pozycji, wobec czego Piaseckiemu ze Śląskiem wciąż może być nie po drodze.

PIOTR SAMIEC-TALAR

Wypożyczony do końca sezonu do GKS-u Katowice Samiec-Talar swoimi występami na śląsku nie mógł zrobić wrażenia na Śląsku. W minionym tygodniu GKS grał dwa mecze ligowe - w środę zaległy w Rzeszowie (2:2), w sobotę w Bielsku-Białej (2:1). Bilans Samca-Talara z tej zimowej podróży po południu kraju? 14 minut na boisku. I liga zakończyła już granie w tym roku, Piotr niestety pozostaje bez bramki czy choćby asysty w spotkaniach o punkty. Trafił za to w październikowym meczu Pucharu Polski z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza (1:2 po dogrywce).

MATEUSZ MAĆKOWIAK

Wypożyczony do Odry Opole zawodnik rok zakończył będąc drugi raz z rzędu poza kadrą meczową, ale na przestrzeni całej rundy dużo tym wypożyczeniem wygrywa. W zakończonej rundzie jesiennej na boiskach pierwszej ligi uzbierał 1245 minut, strzelił jedną bramkę i zaliczył dwie asysty. Wypożyczony ze Śląska lewy obrońca dobrymi występami zasługiwał również na regularne powołania do kadry Polski U-21. Śląsk wypożyczył go na cały sezon i jeśli wiosną podtrzyma dobrą formę, może wrócić do Wrocławia jako realna opcja na lewe wahadło.

BARTŁOMIEJ FRASIK

Między piątą a piętnastą kolejką nie grał w Hutniku Kraków w ogóle, ale poza tym okresem uzbierał na boiskach II ligi 990 minut. Rok zakończył pozytywnie, jego drużyna wygrała 3:0 Siedlcach, a on zaliczył czyste konto. Na rywalizację bramkarzy nie narzeka jednak ani trener pierwszej, ani drugiej drużyny Śląska, więc Frasik na pewno bez żadnych perturbacji dokończy roczne wypożyczenie w Krakowie.

ZOBACZ też: Trenerzy po meczu Motor Lublin 2:0 Śląsk II Wrocław