Znamy plan przygotowań do sezonu 2023/24

30.05.2023 (15:19) | Mateusz Włosek
uploads/images/2022/7/KoPa_treSlaWro_28072022_62e2bb37909e0_62e2bf385f773.jpg

fot.: Paweł Kot

Piłkarze Śląska Wrocław zakończyli sezon 2022/23 ekstraklasy na ostatniej bezpiecznej pozycji w tabeli, a już od początku czerwca rozpocznie się dla nich okres przygotowawczy przed kolejną edycją rozgrywek o tytuł Mistrza Polski. Gdzie będą przygotowywali się wrocławianie? 

Tym razem, zupełnie inaczej niż w trakcie zimowego wykuwania formy, Śląsk nie uda się na zagraniczny obóz, a czas przed sezonem spędzi na swoich obiektach w stolicy Dolnego Śląska. Zawodnicy po ostatnim meczu z Legią Warszawa (1:3) udali się na urlopy, z kolei pierwsze indywidualne treningi rozpoczną już 5 czerwca. Dwa tygodnie później, po tradycyjnych testach motorycznych i badaniach, zespół ruszy z zajęciami grupowymi.

Na razie nie wiadomo, pod czyją batutą piłkarze WKS-u przystąpią do kolejnej edycji ekstraklasy, bowiem kontrakt Jacka Magiery wypełnił się wraz z zakończeniem sezonu 2022/23 i utrzymaniem Śląska na najwyższym szczeblu. Dużo przebąkiwało się w mediach o możliwym przejęciu przez doświadczonego szkoleniowca pierwszoligowej Stali Rzeszów, która powalczyć może w barażach o elitę. 

Jedno jest pewne, w trakcie letnich przygotowań wrocławianie rozegrają siedem sparingów, a pierwszy z nich (w Jaworze) będzie formą integracji z fanami, rozsianymi po całym Dolnym Śląsku. Podobne zabiegi klub propagował wcześniej, udając się na sparingi do Zgorzelca, Bystrzycy Kłodzkiej, Nowej Rudy i Namysłowa, które połączone były z obchodami jubileuszów istnienia lokalnych klubów.

Sezon 2023/23 ekstraklasy ruszy w weekend 21-23 lipca. O dokładnym terminarzu spotkań będziemy informować na bieżąco.

Plan przygotowań Śląska do sezonu 2023/23:

  • 5 czerwca - zajęcia indywidualne według rozpisek
  • 19 czerwca - badania i początek treningów drużynowych
  • 24 czerwca - sparing z Jaworzanką Jawor (wyjazd)
  • 1 lipca - sparing z Miedzią Legnica (wyjazd)
  • 5 lipca - sparing z KKS-em Kalisz (Wrocław)
  • 8 lipca - sparing z GKS-em Tychy (Wrocław) i sparing z SFC Opava (Wrocław)
  • 11 lipca - sparing z FK Pardubice (wyjazd)
  • 14 lub 15 lipca - sparing z Odrą Opole (Wrocław)

PODCAST: Ekstraklasa uratowana!

ZOBACZ też: Olsen: Każdy wie, że potrafimy grać dobrze z piłką przy nodze

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.