Ekstraklasa Bez Barier ruszyła

23.05.2023 (10:00) | Adrian Witczak
uploads/images/2023/5/DSC_6121 kopia_646bdbc65fa2a.jpg

fot.: Marcin Folmer

Sekcja Bez Barier futsalowego Śląska rozpoczęła zmagania w ramach drugiego sezonu Ekstraklasy Futsalu Bez Barier. W sobotę 20 maja w Jelczu-Laskowicach odbyła się pierwsza kolejka, w trakcie której Wojskowi rozegrali dwa mecze. 

Na rozpoczęcie sezonu kibice mogli podziwiać prawdziwy szlagier. Zawodnicy trenera Macieja Foltyna - ubiegłoroczni Wicemistrzowie Polski zmierzyli się z aktualnymi Mistrzami - Zamkiem Opolnica. Choć przez znaczną część meczu Trójkolorowi dominowali nad przeciwnikiem, to dobrze zorganizowana drużyna Marka Stannego zdołała pokonać ich wynikiem 4:2. Bramki dla WKS-u zdobyli Dorian Bussmann i Hubert Ficek.

W drugim meczu przeciwnikiem Śląska było SKNFK Legia Warszawa. Sekcja Bez Barier postawiła w tym meczu na dość eksperymentalne ustawienie, co nie przeszkodziło jej w odniesieniu pewnego, przekonującego zwycięstwa wynikiem 6:0. Autorami bramek byli Grzegorz Graczyk (2), Jakub Janicki (2) oraz, podobnie jak w poprzednim spotkaniu, Dorian Bussmann i Hubert Ficek. Miejmy nadzieję, że jest to dobry zwiastun przed nadchodzącym starciem z Legią w PKO BP Ekstraklasie…

Po rozegraniu pierwszej kolejki Ekstraklasy Futsalu Bez Barier - oficjalnych Mistrzostw Polski dla osób z niepełnosprawnością intelektualną lub zaburzeniami psychicznymi organizowanych przez Fundację "Pomaluj mi Świat" z Oławy, zawodnicy Sekcji Bez Barier WKS Śląsk Futsal Wrocław plasują się na czwartym miejscu w tabeli (na 8 zespołów). Najbliższa szansa na poprawienie bilansu nadarzy się już 10 czerwca w Gdyni, kiedy to znów rozegrają dwa mecze.

W ramach bieżącego sezonu Ekstraklasy Futsalu Bez Barier rozegranych zostanie jeszcze 6 kolejek. Miastami-gospodarzami będą siedziby klubów biorących udział w rozgrywkach bądź okoliczne miejscowości, kolejno: Gdynia, Jarosław, Kielce, Ząbkowice Śląskie, Ruda Śląska i Tarnów. Zwieńczeniem rozgrywek będą zmagania o Puchar Polski w Futsalu Bez Barier, których areną będzie Warszawa.

ZOBACZ też: FUTSAL: Podsumowanie sezonu

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.