Kolejna edycja PZU Amp Futbol Ekstraklasa 2023 (RELACJA)

07.09.2023 (16:15) | Jacek Bratek
uploads/images/2023/9/Amp 1_64f9d9729a943.jpg

fot.: Facebook/ WKS Śląsk Wrocław Amp Futbol

W Krakowie odbył się piąty turniej w ramach PZU Amp Futbol Ekstraklasa 2023. Dla Śląska były to zawody szczególne. 

Po raz pierwszy wrocławianie wystąpili bez swoich najlepszych strzelców, Marokańczyków Ilyassa Sbiyaa oraz Mohcine Chrharha, którzy z reprezentacją Maroka walczą o Puchar Narodów Afryki, awansując do półfinału tych rozgrywek. Zagrał trzeci z nich Abdelfattah Bachbach. Dodatkowo zakontraktowany został pochodzący z Barcelony Andreu Oros. Innym debiutantem był młody (rocznik 2007) reprezentant Polski U-19 Łukasz Mazurowski. Zawodnik jest wielką nadzieją polskiej kadry i te oczekiwania potwierdził już w pierwszym meczu. Śląsk pokonał Nowe Technologie Różyca 2:0, a pierwszego gola w 21. minucie strzelił właśnie Łukasz. Ta bramka przejdzie do historii WKS Śląsk Wrocław Amp Futbol. Do tej pory bramki w lidze strzelali tylko Marokańczycy. Gol Mazurowskiego był pierwszym ligowym trafieniem Polaka w historii Śląska. W 38. minucie wynik meczu ustalił Marokańczyk Bachbach po podaniu Lenarta. W kolejnym meczu Śląsk zremisował bezbramkowo ze Stalą Rzeszów, a na koniec przegrał z Legią Warszawa 0:3 (0:0).

Do rozegrania pozostał jeszcze jeden turniej, który odbędzie się w połowie października w Bielsku-Białej. Tabela jest podzielona na dwie grupy. Debiutujący w rozgrywkach jest zdecydowanym liderem drugiej części tabeli. Mistrzostwo Polski po raz trzeci z rzędu i szósty w historii zapewniła sobie Wisła Kraków.

Skład Śląska: Materac Maciej, Łukasz Mazurowski, Andreu Oros Carceles, Olewicz Andrzej, Abdelfattah Bachbach, Lenart Marcin, Szczyrba Łukasz, Gabriel Stańkowski, Krzysztof Węgrzyn, Wiktoria Stróżna, Dariusz Ziemiańczyk

Śląsk Wrocław na Żywo i Mecze Online na Offside.pl - Dla Prawdziwych Kibiców

ZOBACZ też: Exposito - dać mu punkt podparcia, a ruszy Ziemię

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.