Djurdjević: Cały czas pracujemy nad ofensywą

18.08.2022 (14:34) | Kacper Cyndecki
uploads/images/2022/8/djurdjevickot_62fa43e73babf.jpg

fot.: Paweł Kot

Trener Ivan Djurdjević w czwartek odpowiedział na pytania dziennikarzy przed sobotnim meczem 6. kolejki ekstraklasy z Cracovią. Kto jest trzeci w hierarchii młodzieżowców? Skąd pomysł na trening prowadzony przez zawodników? 

Piłkarze w roli trenera, skąd taki pomysł i co miało to na celu?

Chcieliśmy wprowadzić innowacje w treningu, przy okazji sprawdziliśmy, kto ma aspiracje na trenera w przyszłości. Przy okazji pokazaliśmy zawodnikom, jak wygląda praca trenera. Oczywiście nie będziemy ich za to oceniać.

Śląsk ma niski współczynnik oczekiwanych bramek, czy to było powodem dzisiejszego treningu, w którym ćwiczyliście grę w ofensywną? 

Cały czas pracujemy nad ofensywą, ale nie da się jej poprawić w jednej trening, to proces długotrwały. Chcemy grać bezpiecznie i to jest podstawą do dobrych wyników. Nie jest dla mnie ważne, kto strzela bramki. Najważniejsze, żeby zespół się rozwijał.

Jaki jest pomysł na odblokowanie Caye Quitnany? Czy Nahuel może grać na pozycji numer 10?

Nahuel ma problemy prywatne ze swoją żoną, które powodują, że zaczął wyglądać gorzej na treningach, więc pozwoliłem mu się nią zająć. Każdy zawodnik będzie miał swoją szansę, ale nie będzie ich nieskończenie wiele.

Rafał Leszczyński, jak wygląda jego sytuacja i co może nam pan powiedzieć o jego konkurencji z Michałem Szromnikiem?

W bramce jest duża rywalizacja i bardzo mnie to cieszy. Tak samo jak na innych pozycjach takich, jak prawa obrona. Siedzenie na ławce jest normalne. Każdy zawodnik, który siedzi na ławce rezerwowych będzie czekał na swoją szanse i będzie chciał ją wykorzystać, tak właśnie jest z Rafałem Leszczyńskim. Gdyby nie rezerwowi w meczu z Lechem Poznań nie wygralibyśmy. Każdy zawodnik jest częścią zespołu i jest ważny. 

Czy szczęście pomaga Śląskowi w uzyskiwaniu dobrych wyników?

Szczęście w meczach jest ważne. Gdybyśmy przegrali to nikt by nie mówił, że mieliśmy więcej klarownych sytuacji. Wygraliśmy z Lechem, bo wykorzystaliśmy swoje sytuacje. 

Kto jest obecnie trzecim w hierarchii młodzieżowców?

Mamy w kadrze Piotra Samca-Talara, Javiera Hyjka to oni są podstawowymi młodzieżowcami, ale dobrze na treningach prezentuje się także Adrian Bukowski. Ale mimo wszystko trzeci w hierarchii jest Karol Borys, który ma ogromny potencjał. 

Czy Cracovia okaże się cięższym rywalem niż Lech?

Cracovia jest nieprzyjemnym rywalem mają swoje atuty i słabości. Musimy być skoncentrowani, bo żaden mecz ekstraklasy nie jest łatwy.

Czy liczy pan minuty młodzieżowców i czy sprawia to jakiś problem przy dokonywaniu zmian podczas meczu? 

Dokonuje zmian, które mają na celu pomóc zespołowi na dany moment nie patrzę, czy ktoś jest młodzieżowcem. 

Czy dostał pan cel, żeby zrealizować przepis młodzieżowca?

Nie nie ma takiego celu.

Jak ocenia pan grę Sebastiana Bergiera?

Sebastian się zmienia, ciąży na nim presja wychowanka, tak samo Samiec-Talar. Bergier dobrze pracuje na treningach i dostał swoją szansę. 

Czy analizował pan sytuację ze spotkania z Lechem, kiedy Erik Exposito był faulowany przez Barrego Douglasa?

Erik poczuł odepchnięcie i przyczyniło się to do niecelnego strzału. Później oglądałem Ligę+Extra, gdzie zostało to przeanalizowane. Mam nadzieję, że następnym razem Erik w takiej sytuacji zdobędzie bramkę.

Czy będzie namawiał pan piłkarzy do protestów, których zabrakło w tej sytuacji?

Takie protesty nic nie wnoszą oprócz żółtych kartek, bo sędzia i tak nie zmieni swojej decyzji .

Spotyka się pan z Jackiem Zielińskim, z którym zdobywał pan mistrzostwo Polski oczywiście jako zawodnik, będzie to miłe spotkanie, prawda?

Tak, piłka nożna to bagaż emocji, będzie to miłe spotkanie.  

W Poznaniu bardzo ciepło pana powitano, jak pan myśli, co musiałby osiągnąć, aby być tak witany przez kibiców Śląska?

Było to bardzo miłe, dużo czasu spędziłem w Poznaniu, moja rodzina tam mieszka. Nie oczekuje poklasku od kibiców, chcę dobrze wykonywać swoją pracę i osiągać sukcesy. 

ZOBACZ też: Zawodnicy wcielili się w trenerów! (RELACJA Z TRENINGU)