TRANSFERY: Poszukiwania lewego obrońcy – ruch w interesie

12.07.2022 (15:00) | Karol Bugajski
uploads/images/2022/6/sztylka_62a2616e8dca5.jpg

fot.: slaskwroclaw.pl

Przed startem nowego sezonu ekstraklasy nie ustają spekulacje dotyczące ewentualnego wzmocnienia obsady lewego boku obrony. Jedno z wymienianych nazwisk jest już nieaktualne, za to na giełdzie pojawiło się kolejne. 

Wszystko wskazuje na to, że przez przedłużające się poszukiwania nowego lewego obrońcy, trener Śląska Wrocław Ivan Djurdjević w piątkowych derbach przeciwko Zagłębiu będzie wybierał spośród dobrze znanego duetu Victor Garcia – Olivier Wypart. Jak wielokrotnie pisaliśmy w ostatnich dniach, przy Oporowskiej po powrocie z przedsezonowego zgrupowania w Słowenii miało zapanować przekonanie, że obsada lewej strony defensywy jest niewystarczające, a na giełdzie zaczęły się pojawiać kolejne nazwiska. W piątek pojawiły się informacje, że do Śląska na zasadzie wypożyczenia może trafić 25-letni Marijan Cabraja z Dinama Zagrzeb, teraz jednak portal Wrocławskie Fakty podaje, że ta opcja jest mało prawdopodobna. Były reprezentant chorwackiej młodzieżówki ma stać się bohaterem transferu definitywnego do szkockiego Hibernian, to jednak nie jedyny zawodnik, o którym od zakończenia sezonu mówiło się w kontekście Śląska.

Według medialnych doniesień, klub z Oporowskiej miał być również zainteresowany pozyskaniem Mateja Hanouska, który właśnie wrócił do Sparty Praga, po tym w trakcie wypożyczenia nie udało mu się utrzymać z Wisłą Kraków. Jego kontrakt w stolicy Czech obowiązuje jeszcze do końca przyszłego sezonu, jednak zgodnie z informacjami Wrocławskich Faktów, otrzymał już wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Sparta jest skłonna go sprzedać, jednak za wyznaczoną kwotę 200 tysięcy euro, a jego pozyskaniem interesują się podobno również inne kluby zza naszej południowej granicy. We wtorek z kolei w mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia, że w kręgu zainteresowań Śląska znalazł się 27-letni Serb Stefan Milosević. Temu z końcem sezonu 2021/2022 skończył się kontrakt ze Spartakiem Subotica, do którego trafił z Crveny zvezdy, a w przeszłości występował także w juniorskich drużynach Partizana Belgrad.

Początek pierwszego meczu nowego sezonu ekstraklasy, w którym Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin zaplanowano na piątek 15 lipca o godzinie 20:30.

ZOBACZ też: Śląsku, ufam Tobie! (FELIETON)

Bądź na bieżąco! Obserwuj Śląsknet na kanale WhatsApp. Odwiedź nas także na Facebooku, YouTubie, X (Twitterze), Instagramie oraz TikToku.