Śląsk Wrocław: Szmatuła - Jeziorny, Januszewski, Hubscher, Górski, Żmudziński (75' Urbaniak), Wacławczyk, Kocot, Moskal (55' Witkowski), Murdza (30' Gancarczyk), Wróbel.

Śląsk Wrocław: Janukiewicz - Ignasiak, Rudolf, Budka (90' Witkowski), Rosiński, Naskręt, Szewczyk (77' Wan), Sztylka, Kowal, Ulatowski, Wielgus (58' Dudek).

Trener:

Sędzia: Piotr Aleksandrowicz

Aura: Zachmurzenie małe, bez opadów, temp. 10°C

Widzów: 800 + 400

No cóż stało się. Mało kto spodziewał się takiego przebiegu gry, ale tak jak już wspominałem na derby nie ma mądrego. Śląsk zagrał dziś trochę poniżej oczekiwań. Mało ryzykowna gra wrocławian, w konfrontacji z mądrym gospodarowaniem piłki przez polkowiczan przyniosła punkty tym drugim. Skazany na pożarcie Górnik skutecznie wykolegował zawodników Śląska którzy tracą dziś fotel lidera na rzecz łódzkiego Widzewa.

90+4 min. - Koniec meczu !!! Górnik pokonuje Śląsk 1:0 !!!

90+3 min. - Rafał Naskręt ukarany żółtą kartką.

90+3 min. - Do dośrodkowania wychodzi Janukiewicz. Łapie piłkę i od razu wprowadza ją do gry długim wybiciem.

90+1 min. - Rafał Naskręt o własnych siłach opuszcza boisko.

90 min. - Na murawie leży Naskręt. opatrywany przez masażystę. Sędzia Aleksandrowicz prosi o nosze.

90 min. - Arbiter dolicza 3 minuty.

90 min. - Za Adriana Budkę na boisko wbiega Witkowski.

89 min. - Z rzutu wolnego strzela bezpośrednio Górski, z trudem łapie Janukiewicz.

89 min. - Przy linii końcowej faulowany Urbaniak. Rzut wolny w okolicach pola karnego Śląska.

88 min. - Budka dośrodkowuje w pole karne, polkowiczanie zwierają szyki wybijając piłkę w pole.

87 min. - Za grę na czas ukarany żółtą kartką polkowicki golkiper.

85 min. - Gol dla Górnika. Zdobywcą bramki Tomasz Wróbel. Nie trafił w piłkę Sztylka, spóźnił się Grzegorz Wan i strzałem zza pola karnego Górnicy obejmują prowadzenie.

83 min. - Kolejny rzut rożny dla polkowiczan, faulowany Janukiewicz i od bramki rozpoczną wrocławianie.

82 min. - Rzut wolny dla Górnika, piłka wybita przez obrońców na rzut rożny.

80 min. - Faulowany Górski przed polem karnym Śląska.

79 min. - Strzał Naskręta lekko nad poprzeczką.

77 min. - Zmiana w zespole Śląska. Za Szewczyka na murawie pojawia się Wan.

76 min. - Strzał Witkowskiego blokuje Sztylka, drugi strzał minimalnie mija bramkę Śląska.

75 min. - Zmiana w ekipie gospodarzy. Urbaniak zmienia na boisku Żmudzińskiego.

72 min. - Dośrodkowanie Żmudzińskiego szczupakiem wybija wrocławski obrońca.

71 min. - Dudek otrzymał przypadkowe podanie w polu karnym, jednak minimalnie pudłuje. Była to chyba najdogodniejsza sytuacja do zdobycia bramki przez Śląsk w tym meczu.

70 min. - Faulowany Dudek. Lewą nogą dośrodkowuje Rosiński, ale piłkę wybijają polkowiczanie.

69 min. - Gra się wyraźnie zaostrzyła, coraz częściej faulują gracze Śląska. Tym razem faulowany Górski.

68 min. - Żółtą kartką za faul na Witkowskim ukarany zostaje Adrian Budka.

67 min. - W polu karnym wrocławian, wzięty w kleszcze pada Marek Gancarczyk, jednak sędzia nakazuje grać dalej.

66 min. - Faul Budki, polkowiczanie od swojego pola karnego.

64 min. - Rudolf atakowany przez Witkowskiego, ekspediuje piłkę w aut. Dośrodkowanie z lewej strony Żmudzińskiego wybijają obrońcy Śląska.

63 min. - Rudolf blokuje dośrodkowanie Wróbla. Rzut rożny dla gospodarzy.

61 min. - Ignasiak próbował dośrodkować z pierwszej piłki, ale kiksuje i piłka wychodzi w aut.

60 min. - Wacławczyk strzela z dystansu, piłka mija wrocławską bramkę.

58 min. - Zmiana w dryżynie Śląska, za Wielgusa wchodzi Dudek

56 min. - Strzał z dystansu Witkowskiego ociera się o któregoś z zawodnikow wrocławskich i mamy rzut rożny. Wykonawcą Górski, piąstkuje Janukiewicz i w zamieszaniu obrońcy Śląska wybijaja piłke w pole.

55 min. - Druga zmiana w ekipie z Polkowic. Z boiska schodzi kapitan Tomasz Moskal. W jego miejsce wchodzi z numerem 21 Kamil Witkowski.

54 min. - Żółta kartka dla Ulatowskiego za faul w środkowej strefie boiska.

53 min. - Za atak od tyłu na nogi Górskiego żółtą kartką ukarany Ignasiak.

52 min. - Atak pozycyjny polkowiczan, Wróbel przegrał pojedynek z Wielgusem, aut dla gości.

48 min. - Gancarczyk ukarany żółtą kartką za faul na zawodniku Śląska.

46 min. - Rozpoczęli gospodarze. Obie jedenastki bez zmian.

45+2 min. - Koniec pierwszej połowy!!!

45+2 min. - Po szybkiej kontrze piłkę na rzut rożny wybijają gracze Śląska. Po wznowieniu gry przez Górników kolejny rzut rożny dla gospodarzy.

45+2 min. - Po rzucie wolnym wykonywanym przez Śląsk, polkowiczanie wybijaja piłke na rzut rożny. Naskręt gólowkuje prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

45+1 min. - Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

45 min. - Rzucona na boisko raca przyczyną przerwania gry. Sprawcami zamieszania kibice Górnika.

44 min. - Rzut wolny dla polkowiczan, dośrodkowuje Górski, skromny 2-osobowy mur, wroclawianie wybijaja piłkę.

43 min. - Środkiem przedzierał się Górski, ale został zatrzymany przez Naskręta.

40 min. - Ulatowski uderza z pierwszej piłki, strzał blokują Górnicy. Szybka kontra gospodarzy, próba wymuszenia rzutu wolnego przez polkowiczan.

39 min. - Dalekie dośrodkowanie polkowiczan z rzutu wolnego, jednak sędzia odgwizduje spalonego.

35 min. - Rzut wolny dla Śląska zza narożnika pola karnego, w zamieszaniu polkowiczanie wybijaja piłkę.

34 min. - Strzał Kowala, po podaniu Rosińskiego broni ofiarnie Szmatuła.

33 min. - Obrońcy Śląska zatrzymują szarżującego w polu karnym Wróbla.

33 min. - Ładnie zapowiadającą się akcję zatrzymuje gwizdek sędziego. Wielgus na pozycji spalonej.

30 min. - Lekkiego urazu doznaje Murdza, zmienia go Gancarczyk.

29 min. - Dośrodkowanie Górnika pewnie wyłapuje wrocławski golkiper.

27 min. - Faul Moskala na Rudolfie. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska. Lekką przewagę uzyskują Wrocławianie.

26 min. - Strzał Rosinskiego z za pola karnego 2-3 metry ponad bramką Górnika.

26 min. - Za faul na Wacławczyku żółtą kartką ukarany Szewczyk.

21 min. - Murdza szukał dośrodkowaniem Manuszewskiego, ale wybijaja gracze Śląska

18 min. - Trwa bombardowanie wrocławskiej bramki. Na strzał decyduje się Moskal jednak jego uderzenie jest zbyt lekkie aby zaskoczyć Janukiewicza.

18 min. - Groźnie pod wrocławską bramką. Z za pola karnego uderza Żmudziński jednak piłką mija bramkę.

W 12 minucie sektor dla kibiców gości "pękł w szwach". Wrocławscy fani niemogąc zmieścić się w przygotowanym dla nich sektorze, otworzyli sobie bramkę i weszli na sektor buforowy.

15 min. - Rosiński próbuje dośrodkować, ale piłkę przejmują gracze Górnika. Faul Ulatowskiego.

13 min. - Akcje Górnika zatrzymuje blokiem Rudolf, wybijając piłkę na rzut rożny.

10 min. - Na razie Śląsk nie stworzył zagrożenia dla polkowiczan.

7 min. - Moskal otrzymuje podanie na 7 metr, jedkan przewraca się przed wrocławską bramką.

6 min. - Pierwsza groźna akcja Górnika. Dynamiczny rajd Wróbla kończy sie oddaniem strzału jednak piłkę wyłapuje Janukiewicz.

1 min. - Na stadionie w Polkowicach zasiadło 300 widzów z Wrocławia.

1 min. - Gwizdek arbitra i gramy. Rozpoczyna Śląsk.

W zezerwie pozostają: Górnik - Szymański, Smoliński, Lamberski, Gancarczyk, Witkowski, Urbaniak ; Śląsk - Hryńczuk, Dudek, Flejterski, Wan, Witkowski. Gospodarze wystąpią dziś w strojach biało-zielonych, Śląsk w jednolitych czerwonych trykotach.

Witam wszystkich zgromadzonych przed monitorami. Za kwadrans sędzia Piotr Aleksandrowicz da sygnał do rozpoczącia tego pojedynku derbowego. Derby jak zawsze niosą ze sobą masę emocji. Myślę, że i tym nie będzie inaczej.