Relacja: Smutne i nudne 0:0

03.05.2014 (17:38) | Kamil Kuleta

Nie udało się podtrzymać zwycięskiej passy zawodnikom Śląska Wrocław. W zimne, sobotnie popołudnie zremisowali oni na stadionie w Gliwicach z miejscowym Piastem 0:0.

Trener Tadeusz Pawłowski dokonał tylko jednej korekty w wyjściowej jedenastce w porównaniu do poprzedniego, wygranego spotkania. Miejsce Droppy na skrzydle zajął Sabino Plaku. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli powracający po kontuzjach Kaźmierczak oraz Pawelec. Szkoleniowiec gospodarzy nie mógł skorzystać z pauzującego za kartki Podgórskiego, w jego miejsce wystąpił, więc Izvolt.

Pierwsza połowa nie rozgrzała kibiców zgromadzonych na trybunach przy ul.Okrzei. Oba zespoły mogły zdobyć, co prawda bramki, ale Jurado w zamieszaniu podbramkowym nie trafił w światło bramki. W odpowiedzi tuż przed konicem pierwszych 45 minut Marco Paixao minimalnie chybił.

Do bramki trafił Jurado, ale sędzia słusznie gola nie uznał, gdyż napastnik Piasta był na spalonym.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Śląska, ale swojej przewagi nie potrafili udokumentować golem. Wrocławianie zaciekle atakowali, ale Piastunki potrafiły groźnie kontratakować. Po jednej z takich kontr Kokoszka w ostatniej chwili „ściągnął z głowy” najaktywniejszego w drużynie gospodarzy Jurado.

W 68. minucie czerwoną kartkę obejrzał Horvath, który zatrzymywał w akcji ratunkowej pędzącego na bramkę wprowadzonego chwilę wcześniej Picha.

Do końca meczu obraz gry nie uległ zmianie. Śląsk grając z przewagą jednego zawodnika prowadził grę, atakował, strzelał, ale nie zdołał pokonać Dariusza Treli. Po ostatnim gwizdku sędziego to zielono-biało-czerowni schodzili z boiska z niedosytem.

Piast Gliwice - Śląsk Wrocław 0:0

Piast Gliwice:Trela, Klepczyński, Horvath, Santos, Król, Matras, Nikiema, Izvolt, Wilczek (58. Kędziora), Hanzel, Jurado (74. Marc)

Śląsk Wrocław:Kelemen - Zieliński, Grodzicki, Kokoszka, Dudu - Hateley, Stevanović - F. Paixao (83. Machaj), Mila, Plaku (67. Pich) - M. Paixao