Zivulic: Wiemy jaką mamy jakość

19.12.2019 (11:49) | Marcin Polański | fot.: Mateusz Porzucek
Diego Zivulić odpowiadał na pytania dziennikarzy przed meczem z Cracovią


 

Wygraliście z Cracovią we Wrocławiu, więc macie przewagę psychologiczną. Jakiego meczu się spodziewasz w Krakowie?

Chcemy wygrywać, żeby być w górnej ósemce. Żeby to osiągnąć, musimy być skoncentrowani na 120 procent. Nie możemy myśleć, że będzie łatwo, bo do tej pory osiągnęliśmy takie wyniki. Musimy zagrać na 100 procent z Cracovią i będziemy starać się wygrać w Krakowie.ZOBACZ TAKŻE: Konferencja prasowa z udziałem D. Zivulicia (WIDEO)Po każdym meczu członkowie sztabu szkoleniowego wystawiają piłkarzom oceny. Pytałeś trenerów jak Cię ocenili w tych ostatnich spotkaniach?

Każdy trener ma swoją filozofię futbolu. Nie wiedziałem przed przyjściem do Śląska, że takie rozwiązane ma miejsce tutaj. To są zawsze indywidualne oceny, ale każdy piłkarz potrafi sam ocenić jak zagrał. Szanuję taką filozofię dania możliwości oceny zawodników, ale nie jestem takim typem piłkarza, który idzie po meczu do trenera i pyta się o takie rzeczy. To już się wydarzyło, nie mogę tego zmienić. Najważniejsze, jak ja sam siebie oceniam.A jesteś zadowolony ze swojej postawy w ostatnich meczach?

Nie można być zadowolonym, skoro nie wygraliśmy ostatnich dwóch meczów. Także zabrakło dobrego wyniku. Ale jeśli nadal będziemy iść w tym kierunku, to nie powinniśmy mieć problemów jako drużyna.Bez względu na wynik meczu w Krakowie, skończycie 2019 rok co najmniej na 4 miejscu. Jesteście zadowoleni z wyników?

Wiemy jaką mamy jakość w zespole i musimy ją utrzymać. Bardzo ważne, żebyśmy po przerwie zimowej również ją mieli. Musimy zimą dobrze przygotować się do tego, żeby to osiągnąć.

Jak ocenisz polską ekstraklasę na tle innych lig, w których występowałeś? Co zaskoczyła Cię na plus, a co na minus?

Na plus – bardzo dobra organizacja i bardzo dobre warunki – stadiony, kibice. To jest TOP5 lig w Europie. W Polsce jest 38 milionów ludzi i wielu interesuje się piłką, to jest bardzo pozytywne. To czego może trochę brakuje, to zespoły nie grają by był jak najwyższy wynik, tylko starają się utrzymać prowadzenie – 1:0, 2:1. Dużą wagę przykłada się do dyscypliny. Gra też dużo piłkarzy doświadczonych. Myślę, że polska liga nie musi się martwić o swoją przyszłość.