Lavicka: Pierwsza połowa była wyrównana

20.12.2019 (20:49) | Kamil Kuleta | fot.: Rafał Sawicki
Zrobimy dobry okres przygotowawczy i będziemy walczyć w dalszej części sezonu – powiedział po meczu Vitezslav Lavicka. Poniżej pełny zapis wypowiedzi szkoleniowca Śląska po porażce w Krakowie.


 

Vitezslav Lavicka: Cracovia dzisiaj wygrała, bo pokazała więcej życia. Pierwsza połowa dla mnie była wyrównana. Obie drużyny walczyły, obie stworzyły okazje. Pierwsze piętnaście minut drugiej połowy Cracovia mocno ruszyła. Cisnęła nas i zasłużenie objęła prowadzenie. Nie mieliśmy dzisiaj jakości w ataku. Gratulacje dla Cracovii. Wygrał lepszy zespół. Zasłużenie. Do naszych zawodników mam taki sygnał – zrobiliśmy dużo dobrej roboty w tej części sezonu. Dzisiaj się nie udało. Teraz będzie ważne jak chłopcy podczas przerwy się zregenerują. Czeka nas okres przygotowawczy na dalszą część sezonu.Chciałbym się odnieść do tego, że Śląsk drugi mecz z rzędu musiał sobie radzić bez Michała Chrapka, i sobie nie poradził. Jak Pan to widzi?

Michał jest typem kreatywnego zawodnika, który potrafi połączyć środek pola z atakiem. Dzisiaj szybko zszedł z kontuzją. Jutro idzie na rezonans. Był to dzisiaj dla nas problem.Panie trenerze chciałbym zapytać o dzisiejsze zmiany. Dlaczego Musonda i Marković, którzy dawno nie grali, a nie Samiec-Talar i Gąska?

Mamy 23-25 zawodników, a wszyscy w treningu pracowali dobrze. Musonda i Marković wyglądali bardzo dobrze w treningu. Dlatego w drugiej połowie potrzebowaliśmy nowej energii i kreatywności. Musonda wszedł dobrze, miał dobre zagrania. Marković grał za krótko, dodatkowo dostał czerwoną kartkę. To jest problem. Teraz nie chce więcej o tym mówić, musimy zobaczyć mecz na video.Jak trener podsumuje tą rundę w wykonaniu Śląska?

Jesteśmy na drodze. Zawodnicy robią dużo dobrej roboty, było dużo dobrych meczów. Wiemy co nam jeszcze brakuje, co musimy poprawić. Drużyny w ekstraklasie są bardzo wyrównane, są blisko siebie. Zrobimy dobry okres przygotowawczy i będziemy walczyć w dalszej części sezonu.Partnerem naszej redakcji jest Totolotek, bukmacher działający na polskim rynku od 1992 roku. Kliknij w logo i sprawdź najnowszą ofertę!