Piwko wraca do klubu

08.01.2020 (16:56) | Paweł Lorenc | fot.: Paweł Kot | źródło: slaskwroclaw.pl
Z audytu procedur bezpieczeństwa realizowanego przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wrocławia wynika, że zwolniony z klubu Przemysław Piwowarski nie był odpowiedzialny za wniesienie na stadion środków pirotechnicznych przed meczem z Legią Warszawa.


 

Zarząd Śląska postanowił przywrócić dotychczasowego koordynatora ds. współpracy z kibicami. Poniżej całe oświadczenie klubu.Oświadczenie WKS Śląsk WrocławWKS Śląsk Wrocław SA informuje, że przez ostatnie tygodnie trwała analiza wydarzeń podczas meczu Śląsk Wrocław – Legia Warszawa. W jej wyniku ustalono najbardziej prawdopodobny sposób wniesienia materiałów pirotechnicznych na Stadion Wrocław. Ustalenia zostały przekazane Policji, która wszczęła śledztwo w tej sprawie.

Równolegle do prac wykonywanych przez pracowników spółki, trwał zapowiadany audyt procedur bezpieczeństwa realizowany przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego Wrocławia. Audytorzy są aktualnie na etapie przygotowywania wniosków pokontrolnych, które całościowo zostaną wprowadzone w życie, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnych zjawisk w przyszłości.Już teraz można jednak stwierdzić, że analiza wszystkich materiałów jednoznacznie wykazała, iż wniesienie materiałów pirotechnicznych na Stadion Wrocław oraz ich odpalenie nie miało związku z osobą Przemysława Piwowarskiego, dotychczasowego koordynatora ds. współpracy z kibicami. W związku z powyższym zarząd klubu podjął decyzję o dalszym kontynuowaniu współpracy z Przemysławem Piwowarskim.Dodatkowym argumentem przemawiającym za podjęciem tej decyzji była dotychczasowa działalność Przemysława Piwowarskiego jako koordynatora ds. współpracy z kibicami, którą zarząd klubu, jak i środowisko kibiców, ocenia bardzo pozytywnie. Działania podejmowane przez niego na przestrzeni ostatnich lat przyczyniły się nie tylko do podniesienia poziomu bezpieczeństwa podczas meczów, lecz także poprawiły wizerunek sympatyka piłki nożnej w społeczeństwie oraz umożliwiły odkrycie wielu nieznanych faktów z historii klubu.To wszystko nie zmienia jednak oceny wydarzeń podczas meczu Śląsk Wrocław – Legia Warszawa, które zarząd klubu jednoznacznie potępia i uznaje za niedopuszczalne. Przeprowadzone w ostatnich tygodniach rozmowy z przedstawicielami sympatyków Śląska pokazały ponadto świadomość szeroko pojętego środowiska kibicowskiego, że tego typu incydenty negatywnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie, wizerunek oraz pozycję sportową klubu, a także wykazały jego otwarcie na realną współpracę, której celem jest budowa silnego Śląska. W ocenie zarządu do dalszego wzrostu poziomu bezpieczeństwa na stadionie potrzebny jest rzetelny dialog z kibicami, a prowadzić go może wyłącznie osoba kompetentna i wiarygodna dla obydwu stron, stąd decyzja o ponownym powierzeniu stanowiska koordynatora ds. współpracy z kibicami Przemysławowi Piwowarskiemu.ZOBACZ też: Nowe informacje w sprawie transferu Cholewiaka