Śląsk zainteresowany napastnikiem Wisły

09.01.2020 (10:26) | Wojciech Peciakowski | fot.: Krzysztof Banasik | źródło: PS/TT
Jak podaje "Przegląd sportowy" oraz dziennikarz Adam Godlewski, Śląsk Wrocław zaoferował Wiśle Płock wykupienie byłego reprezentanta młodzieżowego, Oskara Zawady.


 

W związku z rychłym odejściem występującego na ataku Cholewiaka do Legii oraz prawdopodobnym powrocie Szczepana do GKS-u Jastrzębie, Śląsk nie tyle chce, co raczej musi pozyskać napastnika do rywalizacji z Erikiem Exposito.



Jako pierwszy informację o zainteresowaniu Wojskowych Oskarem Zawadą podał na Twitterze dziennikarz Adam Godlewski. Według dziennika, snajper chciałby zostać zawodnikiem Śląska, jednak kontrakt z Wisłą Płock wiąże go jeszcze przez półtora roku, a płocczanie nie chcą wyrazić zgody na jego rozwiązanie.



Porozumienie między klubami załatwiłoby zapłacenie przez WKS klauzuli wykupu, ta jednak opiewa na ponad dwa miliony złotych, co jest kwotą nierealną do zapłacenia przez Śląsk. Klub musi starać się wynegocjować obniżenie kwoty wykupu. Powinno to być o tyle łatwiejsze, że Zawada nie ma miejsca w składzie Wisły - ostatni raz w ligowym meczu wystapił w sierpniu. Trener nie widzi go w swojej układance.



Zawada wystapił dla Wisły Płock w 44 spotkaniach, zdobywając w nich osiem bramek i zaliczając trzy asysty. Obecny sezon to jednak zaledwie siedem występów i jedna asysta. Czy taki piłkarz byłby realnym wzmocnieniem? A jeśli nie, to może chociaż zawodnikiem, zdolnym naciskać na Exposito i rywalizować z nim?



ZOBACZ też: Golla o kontrakcie i przygotowaniach do sezonu