Kto najlepszym i najgorszym transferem dekady? (WYNIKI)

14.01.2020 (06:27) | Wojciech Peciakowski | fot.: Wojciech Peciakowski
Za nami podsumowania dekady pod względem transferów Śląska - zarówno tych najgorszych, jak i najlepszych. Moje subiektywne zestawienia zakończone były sondą, w której wybieraliście najlepszego i najgorszego piłkarza, którego włodarze Śląska sprowadzili do Wrocławia w ostatnich 10 latach. Wyniki były, przynajmniej dla mnie, dość zaskakujące. Jeśli jeszcze nie czytaliście moich podsumowań transferów dekady, to polecam od tego zacząć. Zapraszam TUTAJ (najlepsi) i TUTAJ (najgorsi).


 

Zdaniem ankietowanych, najlepszym transferem Śląska w ostatnim dziesięcioleciu był Waldemar Sobota, który zgarnął aż 570 głosów. Niecałe 100 głosów mniej skompletował Ryota Morioka, na którego, przyznam, zagłosowałem też i ja. Pierwsze miejsce Waldka mnie zaskoczyło - skupiłem się na jakości piłkarskiej zawodników, a tutaj jednak Morioka moim zdaniem przewyższa Sobotę. Bez obecnego zawodnika FC St. Pauli Śląsk nie odniósłby jednak niektórych sukcesów, choćby awansu do ostatniej rundy kwalifikacji LE po dwumeczu życia Soboty przeciwko belgijskiej Brugii.Ostatni stopień podium wśród transferowych perełek zajmuje waszym zdaniem Marco Paixao z 204 głosami. Co ciekawe, jego brat Flavio, który w mojej opinii z czasem okazał się jeszcze lepszy niż Marco, zdobył w ankiecie zaledwie 28 głosów. Czyżby górę wzięły tu emocje i żal do pomocnika, że odszedł do gdańskiej Lechii?Brak wątpliwości i znacznie mniej wyrównana walka miała miejsce w ankiecie na najgorszy transfer dekady w Śląsku. Tutaj bezkonkurencyjny był Łotysz Igors Tarasovs, na którego zagłosowało aż 522 z Was. Drugie miejsce zajął mój osobisty faworyt, a mianowicie Kamil Vacek, jednak skompletował on "zaledwie" 253 głosy. Ostatni stopień podium zajął Oded Gavish ze 188 głosami, jednak ponad 100 osób zagłosowało również na takie transferowe tuzy jak Plaku, Farshad, Pawłowski czy Mouloungui.KLASYFIKACJA TRANSFEROWYCH PEREŁEK DEKADY:1. Waldemar Sobota (570, 31% głosów)

2. Ryota Morioka (488, 27% głosów)

3. Marco Paixao (204, 11% głosów)KLASYFIKACJA TRANSFEROWYCH NIEWYPAŁÓW DEKADY:1. Igors Tarasovs (522, 27% głosów)

2. Kamil Vacek (253, 13% głosów)

3. Oded Gavish (188, 10% głosów)Tymczasem czekamy na pierwsze transfery DO klubu tej zimy. Mówi się m.in. o Oskarze Zawadzie w kontekście rywalizacji w ataku, ale to obrona wydaje się być naszym słabym punktem. Broź wypadł przez kontuzję, Hołownia wraca do Legii i prawdopodobnie odejdzie do innego niż Śląsk klubu, a Cholewiak, który grywał u nas zarówno na obronie, jak i na ataku, jest już zawodnikiem właśnie stołecznego klubu. Oby niedługo pojawiło się we Wrocławiu kilku piłkarzy, których za 10 lat umieszczę w jedenastce perełek mijającej dekady.ZOBACZ też: GOLLA ZOSTAJE? PICH RADZI SOBIE SAMZOBACZ też: JEDENASTKA NIEWYPAŁÓW TRANSFEROWYCH DEKADYZOBACZ też: JEDANASTKA TRANSFEROWYCH PEREŁEK DEKADY