Kadra na zgrupowanie

18.01.2020 (18:39) | Krzysztof Banasik | fot.: Krzysztof Banasik
Wiemy już, kto zasłużył na bilet na samolot, który wyląduje w niedzielę z piłkarzami Śląska. Vitezslav Lavicka zbyt dużego wyboru nie miał, trudno więc doszukać się niespodzianek. Na Cypr trenerzy zabierają 27 graczy.


 

Można ewentualnie zaryzykować, że pozytywną niespodzianką jest miejsce dla kontuzjowanego ostatnio Erika Exposito. Co prawda Hiszpan jesienią nie zachwycał, ale to obecnie jedyny „dorosły” napastnik w kadrze Śląska. O jego stanie zdrowia pisaliśmy TUTAJ.Szkoleniowiec WKS-u nie ma obecnie do dyspozycji żadnego nowego zawodnika, dlatego szanse pokazania się dostaną młodzi – środkowi pomocnicy Marcin Szpakowski (18 lat), Przemysław Bargiel (19) i Bartosz Boruń (19), skrzydłowy Grzegorz Kotowicz (19), napastnicy Piotr Samiec-Talar (18) i Sebastian Bergier (20) a także bramkarz Bartłomiej Frasik (18).Lavicka po czwartkowym sparingu z Miedzią Legnica (który w całości możecie zobaczyć na naszym kanale TUTAJ) powiedział, że klub szuka środkowego napastnika i prawego obrońcy. Niewykluczone, że piłkarze na te pozycje dołączą do zgrupowania na Cyprze.Śląsk na Cyprze przebywać będzie od 19 do 29 stycznia. Wrocławianie rozegrają tam trzy sparingi.Plan przygotowań WKS-u:7 stycznia: pierwszy trening

16 stycznia (Trzebnica): sparing Śląsk 2:2 (2:1) Miedź Legnica

19 stycznia: wylot na obóz przygotowawczy

22 stycznia (Larnaka, Cypr): sparing Śląsk – FK Teplice (Czechy)

25 stycznia (Larnaka, Cypr): sparing Śląsk - FC Ufa (Rosja)

28 stycznia (Larnaka, Cypr): sparing Śląsk - FK Lipawa (Łotwa)

29 stycznia: powrót do Polski

2 lutego (Wrocław): sparing Śląsk – FC Hradec Kralove (Czechy)Kadra Śląska na obóz na Cyprze:Bramkarze: Matus Putnocky, Daniel Kajzer, Dariusz Szczerbal, Bartłomiej Frasik.Obrońcy: Piotr Celeban, Kamil Dankowski, Wojciech Golla, Israel Puerto, Dino Stiglec, Mariusz Pawelec, Konrad Poprawa.Środkowi pomocnicy: Krzysztof Mączyński, Jakub Łabojko, Diego Żivulić, Marcin Szpakowski, Michał Chrapek, Filip Marković, Damian Gąska, Przemysław Bargiel, Bartosz Boruń.Skrzydłowi: Przemysław Płacheta, Robert Pich, Lubambo Musonda, Grzegorz KotowiczNapastnicy: Piotr Samiec-Talar, Sebastian Bergier, Erik Exposito.Partnerem redakcji jest Dolnośląska Szkoła Wyższa, renomowana uczelnia kształcąca na 12 kierunkach. Wejdź na www.dlakandydata.dsw.edu.pl i sprawdź bogatą ofertę uczelni!