Poważna kontuzja Golli. W tym sezonie już nie zagra

28.01.2020 (10:39) | Wojtek Peciakowski | żródło: PS/TT
Znamy już diagnozę kontuzji kolana Wojciecha Golli, który po nabawieniu się urazu w sparingu z rosyjskim FC Ufa wyjechał ze zgrupowania na Cyprze, by przebyć badania w Polsce.


 

Wojciech Golla przebył diagnostykę w specjalistycznej klinice w Warszawie. Potwierdzono tam obawy sztabu i kibiców: stoper uszkodził więzadło krzyżowe w kolanie. W czwartek piłkarz przejdzie operację, jednak pewne jest, że defensor w koszulce Śląska Wrocław w tym sezonie już nie wystąpi.

Skomplikowana sytuacja zdrowotna stopera może oznaczać wzmożenie poszukiwań klubu zawodnika do formacji defensywnej. Od kilkunastu dni mówiło się o negocjacjach z zawodnikami, przymierzanymi do gry na prawej obronie, jednak zdaniem "Przeglądu sportowego" kontuzja Golli spowodowała, że klub szuka teraz nieco bardziej uniwersalnego obrońcy, który będzie mógł zagrać zarówno po bokach, jak i na środku obrony.

Golla to już trzeci piłkarz Śląska, który w ostatnim czasie uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie i wymagał skomplikowanej operacji. Po operacjach dochodzą do siebie także Adrian Łyszczarz oraz Łukasz Broź, zaś Mateusz Radecki nie gra już od ponad roku i ma przejść kolejną, już trzecią operację kolana.

Czy taka liczba kontuzji może świadczyć o błędach w przygotowaniu fizycznym zawodników? Zapraszamy do dyskusji.ZOBACZ też: Śląsk - FK Lipawa (zapowiedź meczu)