Aktualności

Śląsk Wrocław - Raków Częstochowa. Typy i przewidywania bukmacherów.

21.05.2020 (22:46) | Materiał zewnętrzny

fot.: Paweł Kot

We Wrocławiu polska Ekstraklasa zadebiutuje w nowej dla nas rzeczywistości. Na Stadionie Wrocław zainauguruje pierwsza kolejka w trakcie pandemii koronawirusa. Śląsk podejmuje Raków Częstochowa, wznawiając tym samym walkę o europejskie puchary.  

Śląsk jest w ostatnim czasie jedną z czołowych drużyn w lidze, jednak jego ostatnia dyspozycja może budzić niepokój wśród kibiców. W ostatnich pięciu meczach piłkarze wygrali raptem dwa pojedynki, przegrywając między innymi w Derbach Dolnego Śląska przeciwko Zagłębiu Lubin 1:3. W ostatniej kolejce przed zamrożeniem ligi, Wojskowi przegrali z Jagiellonią Białystok 0:1.

Trener Vitezslav Lavicka miał blisko trzy miesiące na wyciągnięcie wniosków z gry swoich zawodników i wprowadzenie niezbędnych korekt w taktyce. Mecze przeciwko Zagłębiu i Jagiellonii pokazały, że gracze Śląska nie potrafili wypracować sobie dogodnych sytuacji strzeleckich. Akcje przeprowadzane przez dolnośląski zespół często kończyły się już przed polem karnym przeciwnika. 

Zawodnicy na początku maja przeszli obligatoryjne testy na obecność koronawirusa. Żadna z badanych próbek nie dała wyniku pozytywnego, przez co Śląsk był jedną z pierwszych drużyn, które otrzymała zielone światło na organizację treningów w grupach. Zawodnicy zostali podzieleni na kilka grup i ruszyli z przygotowaniami do inauguracji ligi w dobie koronawirusa. W wywiadach przyznają, że są gotowi do wznowienia spotkań i dobrze przygotowani na nadchodzące wyzwania.

Już 29 maja oczy wszystkich kibiców w Polsce będą skierowane na Wrocław. To tam zostanie zainaugurowana pierwsza od blisko trzech miesięcy kolejka PKO BP Ekstraklasy. Śląsk na własnym terenie podejmie Raków Częstochowa. Zespół z Wrocławia dwukrotnie w swojej historii podejmował Raków na własnym obiekcie i oba te mecze wygrał. 

Zawodnicy trenera Marka Papszuna mogą teraz postawić wysoko poprzeczkę, bowiem ich forma przed wstrzymaniem rozgrywek mogła się podobać. Raków wciąż ma bardzo duże szanse na awans do grupy mistrzowskiej, przez co w każdym meczu sezonu zasadniczego będą chcieli uszczknąć jak najwięcej punktów. Atutem wrocławian będzie własne boisko, na którym w aktualnym roku kalendarzowym jeszcze nie przegrali. W nowej rzeczywistości atut ten może mieć zdecydowanie mniejsze znaczenie. Przypomnijmy, że na nieokreślony czas kibice nie będą mogli dopingować swoich zawodników z poziomu trybun.

Według firm bukmacherskich faworytem tego meczu jest Śląsk Wrocław. Na wygraną podopiecznych Lavički widnieje kurs 2.20, jaki oferuje legalny bukmacher STS. Na zwycięstwo Rakowa ustawiono kurs na poziomie 3.33. Podział punktów został oceniony na kurs 3.30. Obstawiając zakłady online możemy liczyć na dodatkowe bonusy. Podając podczas rejestracji STS kod promocyjny PROTIPSTER, każdy nowy gracz otrzymuje darmowe 29 złotych do wykorzystania na zakłady, zakład bez ryzyka do 30 złotych oraz bonus od wpłaty do 1000 złotych.   

Legalny bukmacher Noble BET, który  jest również sponsorem Śląska Wrocław, wystawił już ofertę kursową na zakłady długoterminowe Ekstraklasy. Według analityków tego bukmachera, Śląsk ma bardzo duże szanse na zajęcie miejsca w TOP3. Kurs na to zdarzenie wynosi 2.50. Zdobycie mistrzostwa Polski to raczej odległe marzenie, jednak również zostało ocenione przez bukmachera. Jeżeli zespół z Wrocławia zdobędzie tytuł mistrza kraju w trakcie tego sezonu, za każdą postawioną złotówkę bukmacher Noble BET wypłaci 26 złotych. 

Hazard może uzależniać. Graj odpowiedzialnie!

ZOBACZ też: Wielki Śląsk w akcji odc. 15! (FOTO)