Aktualności

TRANSFERY: Śląsk sprowadzi skrzydłowego z Turcji?

23.06.2020 (10:48) | Wojciech Peciakowski

fot.: Mateusz Kuźniak

Ostatnie mecze dobitnie pokazały, że Śląskowi brakuje jakości na skrzydłach. Robert Pich dobre mecze przeplata przeciętnymi, zaś w grze występującego ostatnio regularnie w wyjściowym składzie Filipa Markovicia ciężko doszukiwać się jakichś pozytywów. Dobrych alternatyw wśród młodszych zawodników nie ma. Ale to może się zmienić już niedługo, ponieważ Śląsk ma na oku solidnego skrzydłowego z przeszłością w Ekstraklasie, ale również w La Liga. 

Jak donosi "Przegląd Sportowy", obok Rafała Makowskiego to Bartłomiej Pawłowski może być drugim letnim transferem Śląska Wrocław. Wiele wskazuje na to, że z Wrocławiem pożegna się Robert Pich i zastąpienie go nie będzie zadaniem łatwym. Pawłowski jest zawodnikiem o podobnej charakterystyce, a do tego jest o Picha młodszy o cztery lata. Wydaje się także, że Pawłowski na skrzydle Śląska to lepszy pomysł niż grający tam Filip Marković.

W poprzednim sezonie skrzydłowy był jedną z wiodących postaci Zagłębia Lubin. Zaraz po inauguracji rozgrywek został wykupiony z klubu naszych lokalnych rywali przez turecki Gaziantep FK za około 650 tys. euro. Na tym pozytywy się jednak skończyły. Pawłowski nie odnalazł się w Turcji. W wyjściowym składzie zagrał jedynie dwa razy, a ogólnie zaliczył 15 występów, w których dwukrotnie asystował. W Ekstraklasie jednak jego łączne liczby są na przyzwoitym poziomie. W 149 rozegranych meczach zdobył 20 bramek i 18-krotnie asystował.

Jak informuje Antoni Bugajski w "Przeglądzie Sportowym", skrzydłowemu jest nie po drodze z trenerem tureckiego zespołu Mariusem Sumudicą i mimo obowiązującej jeszcze przez dwa lata umowy, Pawłowski rozgląda się za nowym klubem. Oprócz Śląska interesują się nim jednak inne kluby tureckie, a w Polsce także Lech Poznań.

ZOBACZ też: TRANSFERY: Włosi chcą pomocnika Śląska. Trwają poszukiwania napastnika