Aktualności

Śląsk znalazł następcę Łukasza Brozia!

23.07.2020 (10:32) | Wojciech Peciakowski

fot.: Odra Opole

W środę o bliskości pozyskania kolejnego zawodnika do Śląska wypowiadał się na antenie Radia Wrocław prezes Piotr Waśniewski. Jak udało nam się dowiedzieć, raczej już nic nie stanie na przeszkodzie, by szeregi WKS-u zasilił nowy prawy obrońca, którego nazwisko nie będzie niespodzianką, bo przewijało się w kręgu zainteresowań wrocławian (pisaliśmy o tym TUTAJ). 

Jesteśmy u progu porozumienia w kwestii napastnika, którego nazwiska nie mogę zdradzić. Podobnie jest z bocznym obrońcą, na pozycję, na której pożegnaliśmy Łukasza Brozia.

- mówił wczoraj w Radiu Wrocław prezes Śląska Piotr Waśniewski.

Według naszych informacji kontrakt z WKS-em prawdopodobnie podpisze prawy obrońca Odry Opole, Patryk Janasik, którego nazwisko pojawiało się już w mediach i na portalach społecznościowych obok obróncy innego pierwszoligowca, Tomasza Nawotki z Zagłębia Sosnowiec. Menedżer zawodnika, Grzegorz Rasiak, potwierdził nam trwanie rozmów i bliskość porozumienia klubu z piłkarzem.

Janasik jest zawodnikiem Odry Opole od nieco ponad roku. W obecnym sezonie I Ligi zagrał dla klubu ze stolicy województwa opolskiego w 31 meczach, zdobył w nich dwie bramki i dwukrotnie asystował kolegom. Wystąpił również w jednym meczu Pucharu Polski. Defensor urodził się w Pniewach i przez dłuższy czas był zawodnikiem Błękitnych Wronki, jednak na zasadzie wypożyczenia ogrywał się w takich klubach jak rezerwy Lecha Poznań (29 meczów, dwa gole i pięć asyst) czy GKS Bełchatów (27 spotkań i dwie bramki).

Obrońca ma być lekarstwem na ból głowy Śląska Wrocław związany z obsadą prawej strony obrony. Po odejściu Kamil Dankowskiego i nieprzedłużeniu kontraktu z Łukaszem Broziem, a także tajemniczych problemach zdrowotnych Guilermo Cotugno, WKS został na prawej obronie jedynie z przestawianym na tę pozycję Lubambo Musondą oraz Piotrem Celebanem.

Atutem Janasika jest wszechstronność, może występować także jako prawy lub środkowy pomocnik, a w Odrze grywał również na pozycji lewego obrońcy. Właśnie po akcji tą stroną boiska strzelił piękną bramkę z Podbeskiedziem Bielsko-Biała.

Kliknij na zdjęcie, by obejrzeć gola Patryka Janasika.

 

ZOBACZ też: Waśniewski: To nie koniec transferów młodych Polaków