Nowe zasady dla kibiców na stadionie

24.07.2020 (18:26) | Wojciech Peciakowski

fot.: Marcin Folmer

Zmieniają się zasady dotyczące obecności kibiców na stadionach w Polsce. Rada Ministrów wydała dzisiaj nowe rozporządzenie, regulujące liczbę osób, które będą mogły uczestniczyć w meczach piłkarskich w Polsce. 

Krótko mówiąc, według wchodzącego jutro w życie rozporządzenia, od najbliższych spotkań (w praktyce będą to mecze Pucharu Polski w połowie sierpnia) na trybuny stadionów będzie mogło wchodzić nie 25% publiczności, jak do tej pory, a aż dwukrotnie więcej, bo aż 50% pojemności danego obiektu. W przypadku nas interesującym, czyli we Wrocławiu, na Stadion Miejski będzie mogło wejść jednorazowo prawie 20 tys. widzów. Dla Śląska jest to świetna informacja, bo pozwoli praktycznie wrócić do pierwotnej frekwencji stadionowej.

Dokładna treść rozporządzenia mówi, że:

na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności.

 

ZOBACZ też: Liczba zespołów, zmiany i terminarz. Ciekawy sezon 20/21