Aktualności

TRANSFERY: Wychowanek Bayernu w Śląsku?

08.09.2020 (11:52) | Wojciech Peciakowski

fot.: TVP

W ostatnich dniach kibice Śląska żyli jedynie niekończącą się sagą transferową z Bartłomiejem Pawłowskim w roli głównej. Wtorek zaowocował jednak w nową plotkę transferową. Według Mateusza Borka bliski transferu do WKS-u jest wychowanek Bayernu Monachium. 

Chodzi o 20-letniego pomocnika drużyn młodzieżowych i rezerw Bayernu Monachium, Marcela Zyllę. Zylla to piłkarz urodzony w Monachium, jednak posiadający polskie obywatelstwo. Piłkarz ten co prawda występował w młodzieżówkach reprezentacji Niemiec, jednak w ostatnich latach grał dla zespołów U19 i U20 reprezentacji Polski.

Zylla jest nominalnym środkowym pomocnikiem z inklinacjami ofensywnymi, rzadziej na skrzydle. Na środku pomocy grał m.in. jako partner Adriana Łyszczarza w reprezentacji U20. W barwach młodzieżówek i rezerw Bayernu pomocnik rozegrał ponad 100 spotkań, w których zdobył łącznie 29 bramek oraz 18-krotnie asystował kolegom. Ostatnie rozegrane przez Zyllę spotkanie miało jednak miejsce dość dawno, bo w grudniu 2019 roku, kiedy to rozegrał cały mecz przeciwko Kaiserslautern. Tydzień później zameldował się jeszcze na boisku na... minutę w starciu z Würzburger Kickers.

Rok temu piłkarzem tym interesowała się Legia, a zawodnika chwalił sam Carlo Ancelotti:

Czy transfer tego zawodnika byłby dla Śląska wzmocnieniem? Zylla długo nie grał, ale byle kto nie spędziłby tylu lat w drużynach Bayernu Monachium. Kolejnym atutem tego piłkarza jest wiek - urodzony w 2000 roku pomocnik w Ekstraklasie zyskałby status młodzieżowca.

źródło: Misja Futbol

ZOBACZ też: OFICJALNIE: Gąska poza Śląskiem